Piękno i moc w jednym. Oto 5 aut sportowych, które robią wrażenie swoim designem

Od lat motoryzacja przyciąga uwagę miliardów osób na całym świecie. Nic więc dziwnego, że światowi projektanci prześcigają się w tym, żeby stworzyć auto o wyjątkowym wyglądzie. Widać to zresztą w pojazdach sportowych, które mają być nie tylko szybkie, lecz także efektownie wyglądać. Wybraliśmy 5 modeli, które wyglądają pięknie i są piekielnie szybki. Sprawdź nasze propozycje.

Sportowe auta z wyjątkowym wyglądem

Legendy motoryzacji, takie jak Ferrari, Lamborghini czy też Porsche przez lata walczą o to, żeby dostosować design pojazdu do oczekiwań na rynku motoryzacji. W tym celu współpracują z najlepszymi projektantami na świecie, wyznaczając kierunki, w którym ma podążać cała branża. Przez lata design się zmieniał, w latach 80. XX królowały bardziej kanciaste kształty, teraz auta mają łagodniejsze krawędzie. My zebraliśmy 5 aut, których wygląd jest niebanalny i robi wrażenie na wielu obserwatorach.

Dodge Viper GTS

Nasze propozycje zaczynamy dość nietypowo, bo od auta z USA. Stany raczej kojarzą się z wielkimi autami, lecz Dodge, wypuszczając w 1991 roku pierwszy model Viper trochę odmienił ten wizerunek. My jednak skupimy się na ostatniej odsłonie, czyli trzeciej generacji tego modelu. To auto, które ma ewolucyjny wygląd, dodatkowo, jest bardzo lekkie, ponieważ waży niecałe 1,5 tony. Duże wrażenie robią wcięcia w masce, które zapewniają dodatkowe chłodzenie silnika o pojemności aż 8,4 litra. Szczególnie ciekawie wyglądają modele z limitowanej serii TA.

Ferrari California

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, Włosi dużą wagę przykładają do designu swoich aut. Widać to też po modelu Ferrari California, który jest przepięknym kabrioletem. To w nim możesz więc poczuć wiatr we włosach. Lecz musisz uważać, żeby ich nie stracić, bo oprócz świetnego wyglądu, ten model ma świetny silnik o mocy aż 460 koni mechanicznych. Producent oferuje ten model w aż 27 kolorach, niekoniecznie więc jesteś skazany na czerwone Ferrari.

Lamborghini Gallardo

Szukając wyjątkowego designu nie sposób pominąć Lamborghini Gallardo. To supersamochód, który został zaprezentowany w 2003 roku. Przez ponad 10 lat zostało stworzonych ponad 14 tys. egzemplarzy tego modelu. Ostatni, LP 570-4 Spyder Performante opuścił linię produkcyjną w listopadzie 2015. Samochód uwagę zwraca swoją agresywną sylwetką, co zresztą ma potwierdzenie też w jego ogromnej mocy. Jego maksymalna prędkość wynosi aż 325 km/h. Możesz zresztą się sam o niej przekonać dzięki voucherom od Autoprezent.

Honda NSX

W naszym zestawieniu umieściliśmy też przedstawiciela azjatyckiej motoryzacji. Japończycy słyną ze swojej dokładności i nie inaczej było w przypadku tego modelu. Honda NSX drugiej generacji powstawała przez prawie 7 lat, jednak jest projektem bardzo dopracowanym, co zresztą widać gołym okiem. Do świetnego wyglądu dodano nowoczesne rozwiązania technologiczne, w tym napęd hybrydowy. Dzięki temu Honda NSX świetnie się prowadzi i pozwala na osiągnięcie naprawdę wysokich prędkości.

Aston Martin Vantage

Nasze zestawienie zamykamy przedstawicielem brytyjskiej motoryzacji. Aston Martin Vantage to auto kultowe, zresztą to nim jeździł sam James Bond. A to za sprawą wyjątkowego designu. Jest on synonimem elegancji, lecz warto również podkreślić fakt, że ma w sobie duszę łobuza. Za tę drugą stronę odpowiada wyśmienita jednostka napędowa V8 o pojemności 4,8 litra.

My wybraliśmy tylko 5 modeli aut, które według nas, robią niesamowite wrażenie swoim wyglądem. Oczywiście można zebrać ich o wiele więcej, lecz staraliśmy się zebrać modele z różnych stron świata. Dla każdego coś miłego, mamy nadzieję, że to zestawienie przypadło Wam do gustu.

Informacja prawna