Jak skutecznie obniżyć cholesterol – dieta i tabletki na cholesterol

Martwi Cię zbyt wysoki poziom cholesterolu we krwi? Obawiasz się, że może się to przyczynić do poważnych chorób? Postaraj się obniżyć cholesterol, a potem utrzymać jego prawidłowy poziom. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

Czym jest cholesterol?

Cholesterol jest związkiem tłuszczowym, który produkuje nasz organizm, ale częściowo dostarczamy go sobie z pożywieniem. Wbrew pozorom w pewnych ilościach jest on niezbędny, ponieważ służy do produkcji hormonów, budowy błon komórkowych itp. Jego nadmiar może jednak być bardzo niebezpieczny dla Twojego zdrowia. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na poziom cholesterolu LDL (tzw. złego cholesterolu) oraz proporcję LDL i HDL (tzw. dobrego cholesterolu).

Jak obniżyć poziom cholesterolu we krwi?

Na szczęście istnieje wiele sposobów na skuteczne obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Zobacz, co szczególnie może Ci pomóc.

Odpowiednia dieta na cholesterol

W przypadku zbyt wysokiego poziomu cholesterolu we krwi bardzo ważna jest odpowiednia dieta. Powinieneś przede wszystkim zrezygnować z tłustych mięs, słodkich napojów, fast foodów, białego pieczywa, ciastek, chipsów i innych słonych przekąsek, a także tłustych wyrobów mlecznych i oleju palmowego. Korzystnie działają natomiast świeże warzywa (zwłaszcza strączkowe) i owoce, ryby, grube kasze, awokado, orzechy, zielona herbata, a także czosnek i cynamon.

Tabletki na cholesterol

Niezwykle pomocne mogą okazać się także tabletki na cholesterol. W ofercie sklepu internetowego https://pharmavita.com.pl/cholesterol-c-2_17.html znajdziesz naturalne preparaty, które wspierają skuteczną walkę z cholesterolem. Warto sięgnąć m.in. po Cholestone, który składa się przede wszystkim z oleju lnianego, pektyny z jabłek, czosnku oraz lecytyny.

Sport to zdrowie

Warto mieć świadomość tego, że sama dieta i leki mogą okazać się niewystarczające. Bardzo ważna jest również odpowiednia aktywność fizyczna. Zadbaj o to, aby ćwiczyć regularnie, nawet codziennie. Początkowo możesz zacząć od delikatnego treningu, stopniowo zwiększając jego intensywność. Doskonale sprawdzi się bieganie, pływanie albo jazda na rowerze. Dobry wpływ na Twój organizm będą miały także spacery i rezygnacja z poruszania się samochodem.

Jak widać, jest wiele skutecznych sposób na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Jeśli zastosujesz się do naszych rad, z pewnością poczujesz się lepiej. Warto o to zadbać, ponieważ zbyt wysoki poziom cholesterolu może prowadzić do poważnych chorób.

Informacja prawna