Perfumy arabskie – czy warto je kupić?

Trwałość, niespotykany zapach, piękne opakowanie – tych trzech rzeczy najczęściej szuka się, wybierając odpowiednie perfumy. I nic dziwnego, ponieważ każdy, kto zdecyduje się wydać pieniądze na drogi zapach, oczekuje od niego wysokiej jakości. Większość europejskich perfum jest podobna do siebie, osoby, które szukają unikatowości, mogą się nieco zawieść. Warto zatem postawić na coś niebanalnego, orientalnego, takie też są perfumy arabskie! Dlaczego jeszcze warto je kupić? Gdzie można nabyć taki flakonik?

Innowacyjne perfumy arabskie

Perfumy arabskie powstały na Bliskim Wschodzie jeszcze w starożytności, gdy całe życie ludzkie podporządkowano kultowi religijnemu. Zauważono, że pachnidła te mają przepiękną woń, dlatego zaczęto ich używać także dla przyjemności. Nie da się ukryć, że arabscy alchemicy odegrali znaczącą rolę, jeśli chodzi o produkcję perfum jako takich. Usprawnili oni proces ich destylacji, a także skomponowali zapach wody różanej. Perfumy arabskie do dziś rewolucjonizują rynek wschodni. Europejczycy koniecznie chcą odwiedzić Turcję, Dubaj oraz Egipt po to, by móc poczuć niesamowitą woń oryginalnych perfum orientalnych.

Przepiękne nuty zapachowe

Nie da się ukryć, że odznaczają się one znacząco od tego, jakie zapachy można zakupić w całej Europie. Mają przepiękną, intensywną woń, jednak nie jest ona nieprzyjemna czy dusząca. Na pewno przypadają do gustu tym paniom oraz panom, którzy cenią sobie w zapachach trwałość. Perfumy arabskie bowiem nie wietrzeją, mogą stać na toaletce nawet przez dwa, trzy lata, gdyż już zaledwie kilka psiknięć wystarczy, by poczuć ich niesamowitą woń tak, by pozostała ona na ciele cały dzień.

Wielu ceni zatem perfumy orientalne przede wszystkim za niesamowity zapach. Jest to mieszanka typowych przypraw korzennych z ekstraktami drzewa sandałowego, kadzidłowca, z żywicy drzewa agarowego, nazywanego inaczej oud, wanilii, piżma. Wszystkie te składniki mogą na pierwszy rzut oka wydawać się zapachami ciężkimi. Rzeczywiście połączenie jedynie takich składników często wpływa na ich nieco intensywny zapach, jednak zwykle miesza się je z orzeźwiającymi woniami pomarańczy, cytryny, róży, jaśminu oraz innych owoców, np. śliwki. W ten sposób zapachy te stają się idealne zarówno na co dzień, jak i od święta.

Designerskie flakoniki

Z pewnością warto sięgnąć po te perfumy dlatego, że mają przepiękne, designerskie flakoniki, które zachwycają przyjezdnych turystów do Dubaju czy Turcji. Opakowania te bowiem nawiązują bezpośrednio do typowej kultury Orientu, kuszą ślicznymi, ozdobnymi grawerami i niespotykanym kształtem. Wielu Europejczyków zwyczajnie chce postawić sobie taki flakonik w domu na komodzie lub toaletce, gdyż stanowi on świetny dodatek do wnętrz.

Perfumy arabskie unisex

Co ciekawe, większość perfum arabskich jest unisex, oznacza to, że są przeznaczone zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Ich niepowtarzalne zapachy mogą być stosowane niezależnie od płci, gdyż żaden z nich nie jest typowo przeznaczony dla pań czy panów. Każdy znajdzie w nich to, czego szuka. Możesz postawić zarazem na nieco delikatniejszy zapach „przełamany” cytrusowym orzeźwieniem, jak i na intensywniejszy, z nutą piżma, oud lub drzewa sandałowego.

Gdzie kupić perfumy arabskie?

Zapachy orientalne są dość trudno dostępne na polskim rynku, mimo to nie da się ukryć, że warto je przetestować. Proponujemy Ci zakup w sklepie Al Sheikh, gdzie znajdziesz wiele unikatowych zapachów arabskich. W asortymencie sklepu znajdziesz, takie popularne marki jak: The Spirit of Dubai, Ocyana, Anfas AlKhaleej, Arabian Oud i wiele innych. Co istotne, wielu z tych zapachów nie kupisz w żadnym innym sklepie w Polsce. Sklep Al Sheikh tworzą pasjonaci kultur wschodnich. Produkty możesz nabyć zarówno stacjonarnie w Poznaniu, jak i internetowo.

Perfumy arabskie są niezwykle unikatowe, choć ich receptura została opracowana jeszcze w starożytności. Turyści cenią zapachy te za niespotykaną i niebanalną woń, która przyciąga wiele osób. Mimo wszystko są to perfumy nadal trudno dostępne w Polsce, choć coraz więcej osób chce je przetestować. Jeśli zatem szukasz perfum arabskich dla siebie lub na prezent, zachęcamy do dokonania zakupów w sklepie Al Sheikh, internetowo lub też stacjonarnie.

Informacja prawna