Zaprzyjaźnij się z planetą Ziemią i wyeliminuj ze swojego życia największego producenta plastiku

Pomimo rosnącej świadomości konsumentów na całym świecie i chodzącej za nami od kilku dobrych lat eko mody, wciąż zmagamy się z ogromnym zanieczyszczeniem naszej planety. Mowa tutaj oczywiście o konkretnym zanieczyszczeniu – mianowicie plastiku. Statystki pokazują, że jest to jedno z największych wyzwań naszego świata. Większe nawet od zmian klimatu. A teraz, wejdźmy naszą wyobraźnią do wielkich supermarketów, co widzisz? Przypomnij sobie te wszystkie porozrzucane po wszystkich kątach tony plastikowych reklamówek. Wszystkich klientów pakujących pojedyncze sztuki warzyw i owoców w osobne foliowe torby. Gdzie nie spojrzysz… wszędzie plastik, a chyba nie muszę przypominać o jego okropnych zdolnościach do rozkładania się w środowisku?

Ekologiczna alternatywa zakupowa – czyli co mogę robić inaczej?

Zdrowie naszego globu leży wyłącznie w naszych rękach. To od nas zależy, jak za 100 lat będą wyglądać wszystkie lasy i morza – a aktualnie wysoce prawdopodobna wizja ogromnych wysypisk śmieci zbudowanych z plastikowych odpadów nie napawa optymizmem. Obecne mamy wiele możliwości na poprawę sytuacji. Foliowe reklamówki to jedna z tych dziedzin, na którą mamy potężny wpływ. Rozwiązaniem tego problemu są Eko torby. Wielorazowe, wygodne i wykonywane z naturalnych materiałów (najczęściej z bawełny). Jest to najlepsza alternatywa dla każdorazowo płatnych i często wątpliwej jakości foliówek.

torby ekologiczne

Ekologiczne torby vs. Plastikowe reklamówki

Negatywne skutki używania toreb z tworzyw sztucznych można mnożyć w nieskończoność. Jeśli nie jesteś przekonana do tego typu rozwiązania, to rozsiądź się wygodnie i poświęć 5 minut na krótką analizę. Poniżej prezentujemy 4 najważniejsze zalety i korzyści, które płyną z używania torby ekologicznej.

  1. Wytrzymałość – chyba każdy z nas, choć raz w życiu, miał sytuację z pękającą na środku chodnika reklamówką i zbieraniem zakupów po całej ulicy. Tak więc, jakby to ująć? Zapomnij o tym raz na zawsze! Torby ekologiczne nie pękają, nie rwą się i dużo lepiej radzą sobie z dużym obciążeniem.
  2. Oszczędność – tak, wiem, bawełniane torby są przecież droższe. Teraz spróbuj sobie przypomnieć, jak często inwestowałaś te 50 gr na zakup foliowej reklamówki i ile z nich się zniszczyło albo trafiło bezpośrednio do kosza na śmieci po wypakowaniu zakupów. Można uzbierać całkiem pokaźną sumkę, prawda? W ogólnym podsumowaniu – jednorazowy zakup torby materiałowej wciąż wychodzi dużo korzystniej.
  3. Zawsze pod ręką – ekologiczne torby materiałowe mają to do siebie, że po złożeniu ich zajmują niewiele miejsca. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawsze mieć ją w torebce na ‘czarną godzinę’ i nieplanowane zakupy (czyli to co lubimy najbardziej).
  4. Wszechstronność – kto powiedział, że możemy przenosić w tym tylko zakupy? Jak już wspomniano wcześniej, bawełniane torby są niesamowicie wytrzymałe. Idziesz na trening? Buty, woda, przebranie? Nie ma problemu! Czas oddać książki do biblioteki? Też żaden problem!

eko torba

Czy ekologiczne rozwiązanie może być modnym dodatkiem?

Jak najbardziej! Obecnie na rynku istnieje ogromny wybór eko toreb. Niekończąca się gama kolorów, a co nawet ciekawsze, torby ekologiczne z nadrukiem! Tak, możesz w dowolny sposób spersonalizować swojego zakupowego towarzysza – nadruki, fotografie, napisy, grafiki, a to wszystko w przeróżnych kolorach i wariantach! Jak widzisz, oprócz ochrony środowiska, eko torby z nadrukiem mogą być również modnym uzupełnieniem codziennych stylizacji. Z tego powodu są też doskonałym pomysłem na osobisty i spersonalizowany prezent.

Jest to również coraz częstsze rozwiązanie wśród przedsiębiorców, którzy chcą być bardziej eko. Personalizacja, poprzez dodanie np. logo firmy, pozwala na stworzenie ciekawego narzędzia marketingowego. Będzie to dużo lepsza i bardziej ekologiczna opcja, niż powszechnie praktykowane rozdawanie ulotek. Konsumenci z pewnością będą oczarowani i pozytywnie zaskoczeni, a sama marka stanie się postrzegana, jako bardziej odpowiedzialna i godna zaufania.

Gdzie nabyć spersonalizowaną eko torbę z nadrukiem?

Na rynku funkcjonuję coraz więcej firm tego typu, a gotowe już wzory toreb materiałowych dostaniemy w praktycznie każdym sklepie. Jednak, jeśli zależy nam posiadaniu wyjątkowej i niepowtarzalnej torby, to najlepszym wyborem będzie w tym wypadku drukarnia specjalizująca się w tego rodzaju zamówieniach. Przykładowo, ArtPress – drukarnia Bydgoszcz specjalizuje się właśnie w personalizacji różnorodnych materiałów. Jest to świetne rozwiązanie szczególnie dla firm, które często składają większe zamówienia. Jednak w drukarniach poligraficznych absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie. To właśnie w takich miejscach jesteś w stanie stworzyć idealną dla siebie torbę ekologiczną albo niepowtarzalny prezent dla twoich bliskich.

Informacja prawna