Ostropest plamisty mielony – jak stosować ?

Ostropest plamisty znany był ze swoich leczniczych właściwości już w średniowieczu. Roślina ta jest najbardziej doceniana z powodu pozytywnego oddziaływania na wątrobę. Okazuje się, że przyjmowanie ostropestu plamistego niesie ze sobą wiele korzyści. Sprawdź, dlaczego warto wprowadzić ostropest plamisty do codziennej diety!

Ostropest plamisty służy nie tylko wątrobie

Przyjmowanie ostropestu plamistego może zbawiennie wpłynąć na wątrobę, nawet w sytuacjach takich jak marskość wątroby. Wysoka zawartość sylimaryny zwalcza stany zapalne wątroby, eliminuje nagromadzone toksyny i zapobiega otłuszczeniu wątroby. Tak więc największą korzyścią z wprowadzenia ostropestu plamistego w zmielonej postaci, takiej jak https://biowski.pl/pl/p/-OSTROPEST-PLAMISTY-MIELONY-0%2C5-Kg-MIGOgroup/125, jest utrzymanie w pełnym zdrowiu jednego z najważniejszych organów wewnętrznych i zapobieganie chorobom, które obniżają komfort życia, a poza tym są dość trudne w leczeniu. Ostropest plamisty jest stosowany w walce z chorobą alkoholową, a także podczas leczenia choroby nowotworowej lub AIDS. Ciekawostką jest, że ratuje wątrobę przed toksycznym działaniem muchomora sromotnikowego.

Ostropest plamisty dla urody

Roślina wykazuje właściwości przeciwstarzeniowe, co wynika z faktu, że zawiera flawonoidy. Dzięki ostropestowi plamistemu można dłużej cieszyć się młodym wyglądem. W efekcie zmarszczki pojawią się zdecydowanie później lub będą mniej widoczne. Wprowadzenie zmielonego ostropestu do diety zapobiega problemom związanym z występowaniem nieestetycznego cellulitu. Coraz częściej mówi się o cudownym wręcz wpływie ostropestu na odchudzanie. Ma to związek z tym, że poprawia się przemiana materii, a na dodatek skóra nie wytraca na jędrności podczas gubienia zbędnych kilogramów. Jest to więc szansa na naturalne pozbycie się nadwagi, a nawet otyłości.

Ostropest plamisty a profilaktyka chorób nowotworowych

Chociaż nie można powiedzieć wprost, że ostropest plamisty zablokuje tworzenie się nowotworów, to jednak przypisuje się mu korzystny wpływ na zmniejszenie ryzyka wystąpienia raka piersi, raka wątroby, raka prostaty, raka szyjki macicy, raka okrężnicy, a nawet raka płuc. Tego typu choroby nie są rzadkim zjawiskiem, dlatego warto spróbować wdrożyć działania profilaktyczne.

Informacja prawna