Na czym polega fenomen rollera do twarzy?

Rollery do masażu twarzy stały się częścią rutyny pielęgnacji skóry i świętują popularny triumf. Nic dziwnego, pierwszą rzeczą, na której od razu się skupiliśmy, był oczywiście piękny wygląd. Moc kamieni znana jest od wieków, jednak ich niesamowite właściwości pielęgnacyjne były wykorzystywane od niedawna. Przed pierwszym użyciem masażera należy odpowiedzieć na kluczowe pytanie: czym właściwie jest wałek do twarzy i jak go prawidłowo używać?

Roller do twarzy – co to jest?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rollerów do twarzy. Najbardziej popularne są te wykonane z różowego jadeitu i różowego kwarcu. Jadeit jest naturalnie chłodny i nie musi być długo przechowywany w lodówce przed użyciem. Chińczycy wierzą, że kamień ten może pochłaniać negatywną energię i wzmacniać organizm. Kwarc natomiast pobudza krążenie limfatyczne, co pomaga rozwiązać problem rozszerzonych porów. Uważa się, że ten kamień ma również magiczne zdolności. Uważa się, że kwarc łagodzi choroby serca. Masaże rollerem należy wykonywać z dodatkiem naturalnych olejków do twarzy, aby nie przesuszyć skóry. Olejek arganowy, czyli witamina E, to naturalny przeciwutleniacz, który spowalnia proces starzenia się skóry.

Innym rodzajem rollera do twarzy jest derma roller. Jest to specjalny wałek z igłami wykonanymi ze stali chirurgicznej. Wałek tworzy w skórze drobne nakłucia, co stymuluje zachodzący w niej proces regeneracji. Urządzenie stymuluje skórę do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, co z kolei sprawia, że nasza skóra staje się jędrniejsza i bardziej elastyczna. Masaż wałkiem skórzanym można wykonywać maksymalnie raz w tygodniu.

Jak prawidłowo używać rollera do twarzy?

Masaż twarzy rollerem z kwarcu lub jadeitu jest bardzo prosty. Masażer należy schłodzić w lodówce, aby z niego skorzystać. Przed masowaniem skórę należy dokładnie oczyścić, a roller umyć lub zdezynfekować. Po tym przygotowaniu możemy przejść do zabiegu, najpierw delikatnie masuj twarz palcami, to przygotuje skórę do pracy z rollerem. Zacznij od masażu rollerem na szyi. Przeciągnij koło w jednym kierunku, najlepiej od dołu do góry, to odblokuje węzły chłonne, co pomoże wypłukać toksyny z organizmu. Następnie kontynuuj masowanie linii szczęki. Skieruj kółko przewijania od brody do ucha. Kolejnym krokiem jest masowanie policzków i nosa. Ruch powinien odbywać się od nosa w kierunku uszu.
Masuj czoło, zaczynając od brwi i idź w kierunku linii włosów. Jeśli masujesz okolice oczu, poprowadź wałek od wewnętrznego kącika do zewnętrznego kącika.

Informacja prawna