Nie tylko ciepły sweter… Co możesz podarować dziadkowi na święta?

Poszukiwania prezentu dla dziadka na święta mogą ci sprawić ogromną przyjemność. Wcale nie mniejszą niż dziadkowi, który ten prezent otrzyma. Prezent nie musi bowiem co roku oznaczać ciepłego swetra, zestawu kawy i herbaty, śmiesznego kubka czy cygara. Możliwości jest znacznie więcej. Co stałoby się, gdybyśmy zrezygnowali z materialnych prezentów na rzecz ciekawych doświadczeń?

Podaruj wyjątkowe chwile zamiast przedmiotów

Kultura materialna, w jakiej się wychowywaliśmy w ostatnich latach, zaczyna się bardzo dynamicznie zmieniać. Coraz więcej osób, wybierając prezent dla dziadka na święta, nie myśli o tym, by kupić jak najdroższy, zwracający uwagę prezent.  Istotniejsze staje się znalezienie takiego upominku, który wpisze się w autentyczne potrzeby, marzenia i pragnienia seniora. Seniorzy zaś dużo bardziej od materialnych artefaktów cenią sobie wyjątkowy czas, przeżycia, emocje. Wartość finansowa prezentu ma dla nich małe albo właściwie żadne znaczenie. Szczególnie cenią oni zaś wysiłek, emocje, uczucia, których wyrazem są podarunki. Dlatego też dziadkowie, jak i babcie bardzo cenią wszelkiego rodzaju upominki typu hand made, a jeszcze bardziej DIY. Większe znaczenie dla dziadka może mieć słoik własnoręcznie wykonanych pierników niż kolejny zestaw do golenia kupiony w ciągu pięciu minut w drogerii. Starsze osoby jeszcze bardziej doceniają wysiłek włożony w prezent, dobrą energię jakiej jest on wyrazem. To, ile kosztował dany prezent, naprawdę ma zupełnie drugorzędne znaczenie.

Co możesz kupić dziadkowi na prezent na święta?

Skoro tak ważna dla seniorów jest dobra energia, być może warto włożyć niemały wysiłek w to, aby znaleźć dla dziadka prezent, który wywoła u niego uśmiech, pomoże się zrelaksować, odpocząć, zadbać o siebie. Możesz pomyśleć na przykład o wykupieniu dziadkowi masażu lub innego zabiegu leczniczego, który wesprze jego organizm. Wizyta w grocie solnej oraz szereg innych pokrewnych zabiegów z zakresu aromaterapii czy medycyny naturalnej to świetny pomysł. Genialnie sprawdzają się także wszelkiego rodzaju wyjazdy rekreacyjne połączone z turystyką. Jeśli możesz sobie tylko na to finansowo pozwolić, wykupienie dla dziadka i babci weekendu w pięknym miejscu polskich gór lub Warmii i Mazur wydaje się naprawdę genialnym i przemyślanym pomysłem na prezent. Możesz mieć pewność, że tego typu upominki zdecydowanie lepiej wpłyną na budowanie odporności organizmu dziadka niż kolejny ciepły sweter.

Kalejdoskop wrażeń

Emerytura to czas, kiedy wreszcie można sobie pozwolić na spełnianie marzeń, na których realizację nie mieliśmy możliwości wcześniej. Jakoś tak się często jednak zdarza, że z różnych powodów emeryci rezygnują z większości swoich marzeń, poświęcają się opiece nad wnukami, pomocy dzieciom, natomiast zapominają o sobie. Święta to więc doskonała okazja, aby to wnuki przypomniały sobie o dziadkach i w ramach świątecznych prezentów podarowały im wyjątkowe doświadczenia. Zamiast kolejnego zestawu do herbaty, koszul, swetrów, kosmetyków możesz dziadkowi podarować:

  •       Voucher na lot balonem,
  •       Wizytę w winnicy,
  •       Degustację whisky,
  •       Wycieczkę promem,
  •       Lot widokowy samolotem,
  •       Wyjątkową kolację w ciekawym miejscu.

Możliwości jest naprawdę sporo, problemu nie stanowi więc znalezienie oferty, która odpowiadałaby marzeniom dziadka. Tego typu prezenty mają absolutnie bezcenną wartość emocjonalną, która wielokrotnie przewyższa ich wartość finansową. Taki prezent to nie tylko zupełnie oryginalny upominek, ale przede wszystkim wyraz wyjątkowych uczuć, jakimi darzysz dziadka. Tutaj nie potrzeba słów, pięknego opakowania, prezent mówi przez siebie i za ciebie. Pokazuje, że pieniądze to tylko środek to przeżywania wyjątkowego czasu, którym chcesz się podzielić z najbliższymi. Takie podejście do świątecznych prezentów sprawia, że nabierają one zupełnie innego charakteru.

Informacja prawna