Naturalne kosmetyki? Awesome Cosmetics

Grono zwolenników naturalnych kosmetyków do twarzy i ciała nieustannie się powiększa, co tylko potwierdza skuteczność ich działania. Produkty pochodzenia naturalnego mają wiele niezaprzeczalnych zalet, jednak dokonując zakupu, należy zwrócić szczególną uwagę na rzetelność producenta. Nie wszystkie produkty określane mianem „naturalnych”, faktycznie takie są.

Powrót do przeszłości

Kiedyś korzystanie z produktów naturalnych nie były niczym zaskakującym, to z domowego ogródka brano żywność, kremy robiło się samodzielnie, a kontakt z naturą był możliwy niemal przez cały czas. Postęp cywilizacyjny i związany z nim rozwój przemysłu znacząco oddalił ludzi od natury, a w miejsce naturalnych składników wprowadził sztuczne, syntetyczne zamienniki. Chociaż w wielu przypadkach okazują się one skuteczne – ich wpływ na skórę nie jest obojętny, a czasem bywa nawet szkodliwy. Modyfikacje i wynalazki miały na celu ułatwienie życia, tak by człowiek musiał robić, jak najmniej. Świat umożliwił ludzkości gigantyczny rozwój, którego cenę dopiero teraz zaczynamy płacić. Zanieczyszczenia, tony śmieci, wszechobecna chemia oraz związane z tym negatywne konsekwencje. Trend związany z powrotem do naturalności nie jest przypadkowy, bowiem w wielu konsumentach wzrasta poczucie odpowiedzialności za otaczający świat, ale też za samych siebie.

Jak rozpoznać naturalny kosmetyk?

Z pozoru błaha czynność dla wielu wciąż pozostaje nie do przejścia. Weryfikacja “naturalności” to proces, do którego potrzebna jest podstawowa znajomość czytania etykiet, a konkretniej składów kosmetyków. Chociaż do sprawdzania składów nie potrzeba tytułu eksperta, to warto być w tej kwestii bardzo uważnym. Wiele produktów kosmetycznych ma na etykietach informacje o tym, że są naturalne, choć tak naprawdę naturalny jest wyłącznie jeden składnik. Marketingowa sztuczka producentów to niebezpieczeństwo dla nieświadomych konsumentów, ale przede wszystkim dla skóry, która jest wyjątkowo wrażliwa. Prawdziwą informację o składnikach powinniśmy otrzymać z etykiety, która zazwyczaj znajduje się z tyłu opakowania. W tym miejscu wypisane są dokładnie substancje, z których powstał dany kosmetyk. Skład w języku INCI niewiele nam mówi, przez co dokonanie słusznego wyboru staje się dużo trudniejsze. Awesome Cosmetics to miejsce, gdzie poza zakupem certyfikowanych, naturalnych kosmetyków, uzyskasz informacje na temat konkretnych składników. Prosty i czytelny słownik pojęć z dziedziny kosmetycznej to podręcznik dla konsumentów, którzy wkraczają w świat naturalnych kosmetyków.

Informacja prawna