Napoje izotoniczne

Coraz więcej osób prowadzi zdrowy tryb życia. Nie można zaprzeczyć, że nastała moda na bycie fit. Wraz ze wzrastającą ilością osób z nadwagą bądź otyłością coraz więcej w mediach mówi się o spożywaniu zdrowych posiłków oraz aktywności fizycznej. Rodzice już od małego próbują zaszczepić w swoich dzieciach miłość do sportu. Najwięcej wagi nabierają dzieci podczas dorastania więc bardzo ważne, aby wtedy szczególnie zadbać o zdrowie dziecka.

Niestety dużo osób, które mają problem z wagą to dorośli. Połowa sukcesu to zdrowe odżywianie. Ograniczenie cukrów i węglowodanów. Znaczną część w procesie odchudzania ma aktywność fizyczna. Ćwiczenia nie tylko pomagają zrzucić zbędne kilogramy, ale również kształtują naszą sylwetkę i poprawiają kondycje.

Podczas wysiłku fizycznego razem z potem tracimy ważne dla organizmu minerały. Bardzo ważne jest uzupełnianie ich poprzez picie napojów izotonicznych.

  1. Napój izotoniczny- izotoniki
  2. Napoje izotoniczne zawierają substancje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu?

Napój izotoniczny- izotoniki

Czym jest napój izotoniczny? Napój izotoniczny jest to płyn, który oprócz wody zawiera witaminy, węglowodany i minerały. Dużo tych składników tracimy w trakcie wysiłku. Izotoniki mają bardzo zbliżone ciśnienie osmotyczne do ciśnienia osmotycznego płynów ustrojowych, co sprawia, że bardzo szybko i skutecznie nawadniają nasz organizm https://alenergy.eu/pol_m_SKLEP_NAWADNIANIE_ALE-RACE-258.html.  Pozwalają również utrzymać na odpowiednim poziomie stężenie składników mineralnych i węglowodanów.

Z napoju izotonicznego najlepiej skorzystać po treningu trwającym ponad dwie godziny. Organizm po wypiciu izotoniku korzysta z energii pochodzącej z węglowodanów, które znajdują się w napoju zamiast z tkanki tłuszczowej zamiast rezerwy w postaci tkanki tłuszczowej. Zatem nie powinniśmy korzystać z izotoników, kiedy zależy nam na utracie wagi.

Napój spożyty podczas intensywnego wysiłku fizycznego nie powoduje ciężkości. Podczas wysiłku należy pić powoli, małymi łykami. Wielkim plusem jest to, że wchłaniają się znacznie szybciej niż woda.

Napoje izotoniczne zawierają substancje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu?

Izotoniczny napój węglowodanowy zawiera substancje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W składzie izotoników znajdziemy:

  • składniki mineralne takie jak: sód, magnez, potas, wapń, stężenie składników mineralnych w wodzie jest mniejsze niż w płynach ustrojowych. Woda jest bardzo szybko wchłaniana, ale nie uzupełnia niedoborów energii.
  • witaminy
  • węglowodany
  • elektrolity
  • woda

Sód zawarty w tych napojach zapobiega skurczom mięśni. Izotoniki w zależności od producenta mogą się różnić składem. Możemy również sięgnąć po domowy izotonik. Jeżeli nie mamy takiej możliwość, to dokładnie sprawdźmy skład przyjmowanego napoju izotonicznego.

Izotoniki mają pozytywny wpływ na zdrowie. Stosowane w trakcie lub po ciężkim wysiłku fizycznym uzupełnią braki w naszym organizmie. Wybierajmy sprawdzone produkty z dobrym składem.

Informacja prawna