Nawilżanie skóry wrażliwej

Skóra wrażliwa może być taka z natury lub zyskać tę cechę w wyniku działania czynników zewnętrznych. Poza tym wrażliwość może dotyczyć każdego typu skóry – mieszanej, tłustej czy suchej. W każdym wypadku wyróżnia ją nieprzyjemne napięcie, suchość, czasami swędzenie i zaczerwienie. Łagodna pielęgnacja oraz intensywne nawilżenie to podstawa. Co w tym wypadku sprawdzi się najlepiej? Oto nasze porady.

Naturalne kosmetyki do cery wrażliwej

Cera wrażliwa wymaga uważności podczas pielęgnacji, a także na etapie doboru kosmetyków. Wynika to z faktu, że łatwo o naruszenie jej równowagi. Często przesadnie reaguje na czynniki pozornie nieszkodliwe. Z tego względu wymaga intensywnego nawilżenia, które wzmocni jej barierę hydrolipidową. Potrzebuje również bardzo łagodnego traktowania. I to na każdym etapie dbania o nią. Zacznijmy od mycia. Aby nie naruszyć naskórka, sięgamy po łagodne żele, pianki czy płyny micelarne. Polecamy zwłaszcza olejki, które dokładnie oczyszczają, a przy tym pozostawiają delikatną warstwę ochronną, która jest niezwykle ważna dla cery wrażliwej. Świetnie sprawdzą się te o działaniu nawilżającym.

Z kolei klasyczny tonik dobrze wymienić na hydrolat, który nawadnia skórę. Kolejny etap to oczywiście krem nawilżający. Na dzień oraz na noc! Pożądane składniki w tego typu produktach to m.in. oleje (np. migdałowy) czy masło shea. Od czasu do czasu należy użyć również maseczki oraz serum, które zapewniają dodatkowe nawilżenie. W każdym wypadku trafny wybór to naturalne kosmetyki do cery wrażliwej, które nie zawierają szkodliwych substancji zwiększających ryzyko alergii czy podrażnienia. Brak konserwantów, barwników czy parabenów z pewnością pozytywnie wpłynie na kondycję skóry o specjalnych wymaganiach. Ponadto naturalne składniki okazują się zdecydowanie bezpieczniejsze i łagodniejsze od syntetycznych substancji. Ogromne znaczenie ma również nawilżanie organizmu od wewnątrz.

Naturalne olejki do ciała dla skóry wrażliwej

Choć o wrażliwości skóry mówi się głównie w kontekście twarzy, może ona dotyczyć również ciała. Przesuszenie i swędzenie to zwykle oznaka nadmiernej wrażliwości. W takim wypadku trzeba zwrócić szczególną uwagę na produkty do mycia ciała. Powinny oczyszczać skórę w bardzo delikatny sposób. Ponadto już podczas kąpieli warto zadbać o jej nawilżenie oraz zabezpieczenie. Takie efekt zapewniają naturalne olejki do ciała. Wystarczy zaledwie kilka kropel dodanych do wody, aby skóra zyskała miękkość i ochronę.

Ponadto nie zapominajmy o nawilżeniu skóry tuż po kąpieli, a czasami także w ciągu dnia. I tutaj świetnie spiszą się naturalne olejki do ciała, które tworzą film ochronny na jego powierzchni. Co więcej, ze względu na naturalne pochodzenie zmniejszają ryzyko podrażnienia czy uczulenia. Brak szkodliwych substancji oraz olejów mineralnych czyni je odpowiednimi nawet dla skóry atopowej. Zachęcamy, aby stosować olejki tłoczone z nasion roślin lub ziołowe. W przypadku cery wrażliwej ogromne znaczenie ma regularność. Potrzebuje ona nawilżenia każdego dnia!

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna