Najlepsze maszynki do strzyżenia włosów dla fryzjerów. Sprawdź!

Maszynki do strzyżenia włosów to narzędzia fryzjerskie, które przydają się zarówno profesjonalnym fryzjerom, jak i osobom, które samodzielne obcinają włosy. Nie da się zaprzeczyć, że maszynki fryzjerskie znacznie ułatwiają strzyżenie – z ich pomocą możliwe jest wykonanie dokładnego i szybkiego strzyżenia.

Profesjonalne maszynki są obecnie standardowym elementem wyposażenia każdego profesjonalnego salonu. Jak wybrać odpowiednią maszynkę do profesjonalnego użytku? Jakie marki warto wziąć pod uwagę? W naszym artykule chcemy odpowiedzieć na te pytania.

Jaka moc maszynki będzie wystarczająca?

W salonie fryzjerskim maszynki do strzyżenia użytkowane są dość intensywnie. Co więcej, trzeba mieć świadomość, że klienci mają różny rodzaj włosów. Warto przy wyborze nowoczesnego urządzenia do strzyżenia wziąć pod uwagę jego moc. W wielkim skrócie – im wyższa moc, tym lepiej. Maszynka do strzyżenia o wysokiej mocy sprawdzi się bardzo dobrze również przy strzyżeniu grubych, bardzo gęstych włosów. Poza tym takie urządzenie dobrze będzie znosić intensywną eksploatacji w salonie fryzjerskim lub barberskim. Jeśli wybierzesz urządzenie o niskiej mocy, może się okazać, że maszynka po prostu zatnie się w którymś momencie podczas strzyżenia. Pamiętaj, że wybierając maszynki do strzyżenia o wyższej mocy, stawiasz na urządzenia o wyższej żywotności wydajności.

Maszynka przewodowa czy bezprzewodowa?

Jeśli szukasz profesjonalnej maszynki do strzyżenia, której zamierzasz używać w swojej pracy, musisz zadać sobie to pytanie. Na pewno zgodzisz się z nami, że zasilanie maszynki do strzyżenia ma duży wpływ na wygodę w pracy fryzjera. Przy zakupie profesjonalnych urządzeń możesz zdecydować się albo na model zasilany z sieci, czyli wyposażony w kabel albo na maszynkę bezprzewodową z ładowaną baterią. Nie da się zaprzeczyć, że bezprzewodowa maszynki są znacznie wygodniejsze podczas pracy. Pamiętaj jednak, że używając urządzenia bezprzewodowego jesteś ograniczony czasem jego pracy bez konieczności ładowania i późniejszym czasem ładowania. W tym miejscu warto podkreślić, że nowoczesne maszynki wiodących producentów mają baterie, które umożliwiają nawet dwugodzinną pracę na pełnym ładowaniu. Maszynka z kablem, choć może nie jest tak wygodna, zawsze jest gotowa do użycia. Które rozwiązanie jest lepsze? Musisz sam zdecydować, zastanów się nad swoimi potrzebami.

Funkcje maszynek do strzyżenia

Profesjonalne maszynki do strzyżenia marek Andis, Moser, Jaguar np model CM2000 to urządzenia, które nie przypadkiem używane są w najlepszych salonach fryzjerskich. Czołowi producenci tego rodzaju urządzeń znają doskonale rynek i potrzeby renomowanych stylistów fryzur. Na rynku dostępne są bardzo funkcjonalne maszynki do strzyżenia. Co to znaczy? Kupując sprzęt profesjonalny, możesz oczekiwać nie tylko najwyższej kasy wykonania, ale także dodatkowych funkcji i akcesoriów. Przy wyborze konkretnego modelu do salonu, musisz zwrócić uwagę na liczbę nakładek w zestawie oraz długość strzyżenia włosów, jaką one zapewniają. Dzięki zastosowaniu nakładek możliwe jest precyzyjne strzyżenie włosów na różne długości – kilka nakładek w zestawie zdecydowanie ułatwia pracę fryzjera. Przy zakupie maszynki do strzyżenia warto od razu dobrać zestaw do jej czyszczenia. To bardzo ważne, jeśli zależy Ci na długim użytkowaniu Twojej maszynki.

Pozostałe istotne parametry profesjonalnych maszynek do strzyżenia

Jakie jeszcze mają udogodnienia profesjonalne maszynki do strzyżenia? Ciekawym rozwiązaniem są innowacyjne maszynki firmy Moser, które mają diodę informującą o stopniu naładowania baterii. Niektóre modele są wyposażone w mikrokontroler, który steruje silnikiem, aby siła cięcia w trakcie strzyżenia cały czas pozostawała taka sama – niezależnie od rodzaju włosów lub stopnia naładowania baterii. Warto zwrócić uwagę także na rodzaj ostrza, w jaki została wyposażona konkretna maszynka do strzyżenia. Ekskluzywne modele wyposażone są nie tylko w ostrza stalowe, ale także aluminiowe, ceramiczne lub tytanowe. Nie dość, że takie maszynki gwarantują bardzo precyzyjne cięcie, to jeszcze charakteryzują się wysoką żywotnością.

Zwróć uwagę na markę!

Wiesz już, jakie wymagania powinna spełnić nowoczesna maszynka do użytku profesjonalnego. Jeśli chcesz mieć pewność, że wybierasz niezawodne urządzenie, które ułatwi Twoją codzienną pracę w salonie fryzjerskim, wybierz maszynkę jednej z renomowanych marek fryzjerskich. Dobrym rozwiązaniem będą nowoczesne urządzenia: Jaguar, Andis, Moder, Ermila, Oster, Fox itd. To marki, które od lat kierują swoją ofertę do profesjonalnych fryzjerów. Ich maszynki cechują się:

  • ostrymi ostrzami, które umożliwiają profesjonalne, precyzyjne strzyżenie;
  • wysoką mocą – to maszynki, które idealnie nadają się do intensywnej eksploatacji w salonie fryzjerskim;
  • ergonomiczną budową, która przekłada się na wygodną pracę.

Mamy nadzieję, że wiesz już, jakie maszynki do strzyżenia włosów są godne polecenia. Przekonaj się, że profesjonalny sprzęt zdecydowanie ułatwi Twoją pracę. Wysokiej klasy maszynki Moser, Andis, Jaguar, Fox lub innych renomowanych marek możesz znaleźć w profesjonalnych hurtowniach fryzjerskich.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna