Kwasy Omega 3,6,9 kontra cholesterol

Dawniej uważano, że za nadwagę odpowiedzialne są w pierwszym rzędzie tłuszcze. Chociaż pogląd ten zmienił się z czasem pozostaje cały czas w naszej świadomości.

Czy należy więc unikać tłustego jedzenia ? To pojęcie bardzo względne. Tłuszcze są potrzebnym składnikiem naszej codziennej diety, ale najważniejsza jest ich właściwa proporcja. Nienasycone kwasy tłuszczowe, do których należą kwasy Omega 3,6,8 odpowiadają w organiźmie za właściwy poziom cholesterolu. Niestety bardzo trudno zachować ich właściwe proporcje w diecie. Zdecydowanie najwięcej spożywamy kwasu Omega 6 – pochodzenia roślinnego. Zawierają go nie tylko tłuszcze roślinne w postaci oleju czy oliwy, ale jest ukryty w wielu produktach – gotowych ciastach, batona i słonych przekąskach. Zdecydowanie za mało spożywamy produktów zawierających kwas Omega 3 – znajduje się przede wszystkim w tłustych rybach morskich takich jak łosoś, śledź czy halibut. Ponieważ nienasycone kwasy tłuszczowe są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu warto pomyśleć o suplementacji, która pomoże w produkcji

Przeczytaj także:  Poziom cholesterolu 300 mg/dl czy to dużo?

„dobrego” cholesterolu, który ułatwia oczyszczenie układu sercowo-naczyniowego ze „złego cholesterolu”

Gdzie kupić suplement kwasów Omega 3,6,9 ?

Wszystkie suplementy diety nie są obojętne dla zdrowia. Należy stosować je z rozwagą, przestrzegać zalecanych dawek, a przede wszystkim wybierać sprawdzone środki o gwarantowanej jakości. EstroVita to suplement, w którym proporcja kwasów Omega 3,6,9 została optymalnie dobrana. Produkowany jest wyłącznie z  naturalnych składników roślinnych – z oleju lnianego, z wiesiołka, z czarnej porzeczki i z ogórecznika. Rośliny te są tłoczone na zimno, a gotowy olej poddawany jest nowatorskiej technologii, która pozwala na osiągnięcie kwasów Omega 3,6,9 w czystej postaci, bez zbędnych dodatków i zanieczyszczeń. Autorem tego patentu jest producent EstroVita – firma Skotan S.A. Na stronie internetowej estrovita.pl można nie tylko złożyć zamówienie na suplementy, ale również zapoznać się z ich składem i fachowymi poradami na temat suplementacji.

Przeczytaj także:  Poziom cholesterolu 300 mg/dl czy to dużo?

Czy każdy może używać suplementy z kwasami Omega 3,6,9 ?

Jeżeli nie istnieją specjalne przeciwwskazania każdy. Suplementy wzbogacone o kwasy Omega 3,6,9 minimalizują występowanie poważnych problemów ze zdrowiem. Są niezastąpione w profilaktyce chorób układu krążenia, cukrzycy typu 2, chorób nowotworowych, problemów dermatologicznych i hormonalnych.  EstroVita występuję w kilku wersjach – uniwersalnej, dedykowanej mężczyznom, dzieciom powyżej 3 lat, a także wszystkim, którym zależy na poprawie kondycji i wyglądu skóry.

Informacja prawna