Dlaczego ekologiczne kosmetyki do włosów są najlepsze?

Każda kobieta marzy o nienagannej fryzurze i burzy pięknych, lśniących i puszystych włosów. Tak właśnie wyglądają reklamy kosmetyków do włosów i zdjęcia modelek zdobiące szampony i odżywki.

Oprócz efektownych zdjęć prawie na każdym opakowaniu możemy znaleźć informacje o naturalnym pochodzeniu kosmetyków. Jednak naturalne nie znaczy ekologiczne. Tanie, powszechnie dostępne w hipermarketach kosmetyki zawierają w swoim składzie nawet detergenty powszechnie używane w środkach do zmywania czy prania, które powodują przesuszanie skóry głowy. Prawdziwe, ekologiczne kosmetyki do włosów produkowane są z naturalnych składników roślinnych pochodzących z ekologicznych upraw. Powinny też mieć czytelną etykietę lub ulotkę z dokładnie opisanym składem.

Czy można profesjonalne, ekologiczne kosmetyki do włosów stosować w domu?

Aby odpowiedzieć na to pytanie należy zdac sobie sprawę co wyróżnia kosmetyki profesjonalne. Otóż zawierają one o wiele więcej skutecznie działających aktywnych składników niż popularne kosmetyki dostępne we wszystkich sklepach. Nie znaczy to jednak, że mogą byc aplikowane wyłącznie w salonach fryzjerskich. Polska firma bandi.pl, specjalizująca się w ekologicznych kosmetykach jest autorem specjalnej linii Tricho-Esthetic na którą składają się szampony, odżywki, peelingi, maski i ekstrakty zapewniające skórze głowy i włosom właściwą pielęgnację. Jest to pierwsza, dostępna w Polsce linia ekologicznych kosmetyków do włosów na poziomie profesjonalnym, którą bez przeciwwskazań można stosować w domu. Bandi.pl stworzyło ją we współpracy ze specjalistami – trychologami zajmującymi się kondycją skóry głowy. Ekologiczne kosmetyki do włosów bandi.pl nie tylko służą pielęgnacji, ale mogą być także uzupełenieniem leczenia farmakologicznego chorobowych zmian skóry głowy.

Przeczytaj także:  Jak dopasować kolor włosów. Jaki kolor będzie idealny dla Ciebie?

Kto powinien używać ekologicznych kosmetyków do włosów?

Ekologiczne kosmetyki do włosów zawierające specjalny zestaw aktywnych substancji pochodzenia roślinnego i prowitaminę D3 szczególnie wskazane są w takich przypadkach jak: nadmierne wypadanie włosów, zbyt suche włosy i skóra głowy,  łupież i łojotok, kruche, słabe i łamiące się włosy oraz w wypadku podrażnień i stanów alergicznych skóry głowy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie aby używały ich osoby ze zdrowymi i mocnymi włosami – pomoże to zachować ich doskonałą kondycję i piękny, zdrowy wygląd. Ekologiczne kosmetyki do włosów mogą być stosowane przez wegan – firma bandi.pl nie testuje swoich wyrobów na zwierzętach, ani nie stosuje komponentów pochodzenia zwierzęcego.

Informacja prawna