Jakie włóczki wybrać do dziergania? Co warto wiedzieć?

Dzierganie, czy też zwyczajowe “robienie na drutach” to bardzo ciekawe hobby, które pozwala tworzyć w pełni oryginalne wyroby odzieżowe i ozdoby na niemal każdą okazję. Niestety, osoby zajmujące się dzierganiem zawodowo mogą stwierdzić, że trzeba mieć do tego tzw. smykałkę, czy pewne predyspozycje manualne i sporo cierpliwości. Ponadto każdy początkujący knitter czy knitterka, powinna wyposażyć się w niezbędne narzędzia i materiały dziewiarskie – w tym oczywiście włóczki. To właśnie o nich opowiemy w dzisiejszym artykule.

Rodzaje włóczek do dziergania na drutach

Obecnie w sklepach stacjonarnych i internetowych, takich jak pasjanitka.pl, znajdziemy przeróżne rodzaje włóczek do robienia na drutach. Poszczególne motki różnią się nie tylko kolorami i grubością, ale przede wszystkim pochodzeniem i materiałem wykonania. Tym samym posiadają odmienne właściwości fizyczne, które będą wpływać na komfort noszenia wydzierganej odzieży i wygląd ozdób domowych. Do najpopularniejszych zaliczają się włóczki wełniane, bawełniane, bambusowe, akrylowe czy moherowe. Oczywiście podział włóczek jest o wiele szerszy nie sposób wszystkie je szczegółowo omówić. Warto jednak omówić, jakimi właściwościami mogą się one różnić między sobą.

Właściwości włóczek do dziergania

Każdy kto miał okazję namacalnie sprawdzić różne rodzaje włóczek doskonale wie, że o ile wyglądają one bardzo podobnie, to w dotyku czuć wyraźną różnicę. Jest to bardzo istotne, gdy zamawiamy włóczki ze sklepu internetowego i nie mamy takiej możliwości. Włóczki mogą charakteryzować się m.in. skłonnością do mechacenia, odbarwiania, podrażniania skóry, elektryzowaniem się itp. Tym samym nie każda włóczka sprawdzi się w przypadku często noszonych dzianin – a w szczególności tych, noszonych bezpośrednio na skórze. Warto stawiać na włóczki wykonane z włókien naturalnych, które są miłe w dotyku i nie wywołują reakcji alergicznych.

Czym kierować się przy wyborze włóczki?

Decydując się na rozpoczęcie konkretnego projektu, powinniśmy dosyć dokładnie zapoznać się z właściwościami poszczególnych włóczek. Ponadto nie bez znaczenia jest również ich producent. Do znanych i cenionych włóczek na krajowym rynku zaliczają się np. włóczki Himalaya Everyday dostępne w sklepie pasjanitka.pl. Dlaczego warto stawiać na produkty znanych marek? Ponieważ przekłada się na trwałość i jakość wykonanych z ich pomocą dzianin.

Sklep z włóczkami pasjanitka.pl – wszystko pod reką!

Jeżeli szukasz dobrego wyposażenia do swojego warsztatu dziewiarskiego, koniecznie sprawdź ofertę sklepu z włóczkami – pasjanitka.pl! Znajdziesz tam nie tylko omawiane tu włóczki, ale również i druty dziewiarskie, akcesoria w postaci guzików, metek handmade, obręczy, wypełnień do maskotek i wiele więcej!

Informacja prawna