Codzienna pielęgnacja włosów przetłuszczających się

Piękne i zadbane włosy stanowią obiekt zazdrości wielu osób. Niestety, niektóre typy włosów wymagają zdecydowanie więcej uwagi podczas codziennej pielęgnacji. Jednym z takich typów są włosy przetłuszczające się. Problem tłustych włosów dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. Jak zadbać o tak rodzaj włosów podczas codziennej pielęgnacji? Czego używać?

Włosy przetłuszczające się, czyli mały duży problem

Przetłuszczające włosy bardzo często są posklejane, błyszczące oraz oklapnięte. Ten typ włosów jest bardzo problematyczny w ich stylizacji oraz codziennej pielęgnacji. Przetłuszczanie się skóry głowy i włosów bardzo często staje się elementem frustracji ich posiadacza lub posiadaczki, gdyż wygląd włosów sugeruje jakby były one w ogóle niezadbane. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej preparatów (szamponów, odżywek itd.), które pomagają zapanować nad problemem przetłuszczania się włosów oraz skóry głowy.

Jak pielęgnować tłuste włosy?

Pielęgnacja tłustych włosów, poprawia ich kondycję, a odpowiedni dobór kosmetyków może zdziałać prawdziwe cuda. Jeśli omawiany problem dotyczy również nas, warto pamiętać o następujących wskazówkach:

– codzienne mycie włosów i głowy jest dobrym pomysłem, jednak w żadnym wypadku nie należy korzystać przy tym z agresywnych substancji odtłuszczających. Ich użycie, zamiast rozwiązać problem może go nasilić;

– korzystaj z odpowiedniego szamponu. Na półkach drogerii bez problemu uda nam się znaleźć dział: Szampony do włosów przetłuszczających się i właśnie z takich powinniśmy korzystać. Warto nabyć szampon o silniejszym oraz słabszym działaniu. Ten słabszy to korzystania na co dzień, a ten silniejszy do wykorzystania 2 razy w tygodniu;

– zadbaj o nawilżenie skóry głowy;

– głowę i włosy należy myć letnią, a niegorącą wodą;

– nie drapać skóry głowy;

– włosy suszyć letnim powietrzem;

– warto stosować peeling do skóry głowy;

Co oprócz szamponu do włosów?

Pielęgnacja włosów przetłuszczających się, to nie tylko ich mycie przy wykorzystaniu odpowiedniego szamponu. Obecne na rynku istnieje dużo eliksirów, które aplikuje się na skórę głowy za pomocą zakraplacza, a następnie wmasowuje. Bardzo często takie eliksiry bazują na mieszankach różnych olejków, które pobudzają mikrokrążenie skóry głowy, dzięki czemu składniki innych preparatów lepiej się wchłaniają.

Oprócz eliksirów dostępne są również różnego rodzaju maski na włosy, które stosuje się przed użyciem szamponu. Bardzo często działanie takiej maski, jest porównywalne do działania peelingu. Maskę na włosy nie zawsze stosuje się codziennie, czasami wystarczy raz w tygodniu, aby uzyskać odpowiedni efekt.

Serie kosmetyków na włosy

Niektórzy producenci, oprócz samego szamponu, mają w swojej ofercie inne preparaty dostępne z tej samej serii. Jeśli mamy taką możliwość, warto zdecydować się na korzystanie z jednego rodzaju produktów, dzięki czemu nasze włosy będą poddane kompletnej kuracji od jednego producenta.

Przetłuszczające się włosy? Problemem, z którym można walczyć

Przetłuszczające się włosy dla wielu osób są problemem i powodem do frustracji. Na szczęście dzięki odpowiedniej pielęgnacji przy użyciu odpowiednich środków, można zapanować nad problemem przetłuszczania się włosów i skóry głowy. Warto wybierać produkty, które są specjalnie przeznaczone do tego rodzaju włosów, dzięki czemu w dość krótkim czasie uda się nam zapanować nad kondycją owłosienia naszej głowy, a my będziemy cieszyli się włosami, które oprócz tego, że są w dobrej kondycji, pięknie wyglądają.

Informacja prawna