Jakie właściwości i zastosowanie ma kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to naturalny składnik skóry, który odpowiada za jej nawilżenie, dlatego jest tak chętnie dodawany do kosmetyków pielęgnacyjnych. Poza tym ma właściwości wiążące wodę i przynosi ukojenie, dzięki czemu jest kojarzony z działaniem przeciwstarzeniowym. Tak naprawdę ten składnik zapewnia skórze jeszcze więcej korzyści.

Jakie właściwości ma kwas hialuronowy?

Przede wszystkim kwas hialuronowy ma właściwości higroskopijne, co ma związek z silnym działaniem nawilżającym – przypomina gąbkę, która wiąże wilgoć w skórze właściwej. Dlatego jest to tak cenny składnik wielu produktów – kremów, maseczek, toników czy balsamów. Poza tym kwas hialuronowy jest chętnie dodawany do kosmetyków nawilżających, przeciwstarzeniowych oraz ochronnych – stosowanych zarówno do pielęgnacji twarzy, jak i całego ciała.

Wśród innych ważnych właściwości kwasu hialuronowego jest odbudowa ubytków tkankowych, wygładzenie bruzd nosowo-wargowych oraz zwiększenie objętości.

Wybierając produkty z wysokim stężeniem kwasu hialuronowego, zyskujesz dodatkową ochronę przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych i dbasz o kompleksową pielęgnację skóry.

Dla kogo są kosmetyki z kwasem hialuronowym?

Ogromną zaletą kwasu hialuronowego jest to, że jest naprawdę delikatny, dlatego to dobre rozwiązanie nawet dla osób z wrażliwą skórą, która jest skłonna do zaczerwienień. Poza tym nadaje się do pielęgnacji okolic oczu. Tak naprawdę kosmetyki, jakie oferuje sklep Cztery Szpaki, warto stosować, jeśli:

  • szukasz kosmetyków o działaniu anti-aging – bez względu na wiek,
  • masz suchą, przesuszoną lub odwodnioną skórę,
  • jesteś narażony na działanie słońca i innych czynników, wpływających na barierę hydrolipidową skóry,
  • pracujesz w klimatyzowanym lub ogrzewanym pomieszczeniu,
  • regularnie latasz samolotem,
  • szukasz produktów przeznaczonych do kobiet w okresie menopauzy,
  • chcesz zadbać o okolice oczu,
  • pracujesz wiele godzin przed ekranem komputera.

Jakie efekty zapewnia kwas hialuronowy?

Z pewnością to właśnie efekty, jakie możesz uzyskać dzięki stosowaniu kwasu hialuronowego, są dla Ciebie najważniejsze. Nie musisz długo czekać na pierwsze rezultaty, ponieważ właściwie zaraz po użyciu serum lub maseczki skóra będzie ukojona, nawodniona i świeża. Regularne aplikowanie tych preparatów w widoczny sposób wypełni drobne zmarszczki, a do tego zwiększa właściwości ochronne skóry. Dzięki temu znacznie rzadziej będą pojawiały się podrażnienia czy zaczerwienienia. Kwas hialuronowy redukuje również cienie pod oczami, poprawia elastyczność i kondycję skóry.

Informacja prawna