Jakie są najlepsze szczoteczki soniczne?

szczoteczki soniczne

Szczoteczki soniczne to idealne rozwiązanie dla każdego, nawet dla osób mających wrażliwe zęby i dziąsła oraz w trakcie leczenia ortodontycznego. Polecają je wszyscy dentyści ze względu na bezpieczne i skuteczne szczotkowanie zębów. Szczoteczka soniczna wykonuje pulsacyjne ruchy wymiatające, jest delikatna i jednocześnie gwarantuje dokładne czyszczenie. Obecnie w sprzedaży dostępne są przeróżne modele, różnią się pod wieloma względami. Mogą mieć wiele dodatkowych funkcji, można liczyć na zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Jeśli komuś zależy na zachowaniu zdrowego i pięknego uśmiechu, powinien zainteresować się szczoteczką soniczną.

W poszukiwaniu idealnej szczoteczki sonicznej

Szczoteczki elektryczne zostały już dawno wyparte przez modele soniczne, które mają zdecydowanie więcej zalet. Wiedzą o tym doskonale stomatolodzy, dlatego zalecają swoim pacjentom zmianę urządzenia do czyszczenia zębów na coś delikatnego dla dziąseł i szkliwa, skutecznie usuwającego kamień nazębny i chorobotwórcze drobnoustroje. Jeśli ktoś ma problemy z dziąsłami, boryka się z nadwrażliwością zębową, to warto zdecydować się na szczoteczkę soniczną. Nie trzeba martwić się o recesję dziąseł, dostępne są nawet urządzenia z funkcją ich wzmacniania. Szczoteczka soniczna została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewniać dotarcie do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Przy wyborze szczoteczki zawsze warto mieć na uwadze jej głowicę. Godne polecenia są urządzenia mające w zestawie kilka rodzajów wymiennych końcówek, aby można było dopasować je do swoich bieżących potrzeb i preferencji. Trzeba oczywiście pamiętać o tym, aby zmieniać regularnie końcówki, gdyż zużywają się podczas szczotkowania. Po dwóch tygodniach użytkowania przychodzi czas na nową główkę szczoteczki.

Nowoczesne szczoteczki soniczne są wyposażone w szereg nowoczesnych technologii, które ułatwiają ich użytkowanie. Warto wobec tego mieć na uwadze wskaźnik baterii i zużycia końcówki, timer, dedykowaną aplikację mobilną pozwalającą na jak najlepsze dopasowanie szczoteczki do potrzeb i preferencji. Istotny jest zakres działania akcesorium, ilość oferowanych funkcji. Zawsze powinno się sprawdzić dostępność trybów działania. Regulowana prędkość ma ogromne znaczenie, dotyczy to ilości pulsowania na minutę. Im więcej obrotów, tym lepiej. Mile widziane będą tryby masowania, pielęgnowania dziąseł, dogłębnego czyszczenia, polerowania szkliwa, wybielania. Dobra szczoteczka soniczna będzie wyposażona w mocny akumulator, dzięki czemu posłuży przez wiele dni na jednym ładowaniu. Bardzo praktyczne są szklanki na wodę, które pełnią też funkcje ładowarki. Etui również może być podłączone do zasilania przez USB. Będzie to świetną opcją w podróży. Coraz więcej szczoteczek ma funkcję w postaci czujnika siły nacisku, przypomnienia o wymianie końcówki na nową. Znaczenie mają także cicha praca, wysoka jakość wykonania, cena wymiennych końcówek.

Jaką wybrać szczoteczkę soniczną?

W sprzedaży dostępne są rozmaite szczoteczki soniczne, ale niektóre modele są szczególnie polecane i cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników. Wiele osób ceni sobie szczoteczkę soniczną Philips HX9992/12 ze względu na wykonywanie ogromnej ilości ruchów na minutę, przyjazności dla wrażliwych dziąseł, innowacyjne technologie dostosowywania pracy do użytkownika. Można liczyć nawet na aplikację mobilną, co pozwala na kontrolowanie urządzenia zdalnie, dopasowanie trybu pracy do preferencji. Technologia SenseiIQ gwarantuje skuteczne usuwanie przebarwień i przeciwdziałanie rozwojowi chorób przyzębia. Znika problem z bakteryjną płytką nazębną. Mycie jest delikatne i jednocześnie precyzyjne. Godna polecenia będzie także szczoteczka do zębów Panasonic EW-DP52-K803, która została wyposażona w dwa silniki, co przekłada się na ogromną moc działania. Można dotrzeć do trudno dostępnych zakamarków. W zestawie znajduje się aż 5 wymiennych końcówek. Można liczyć także na etui podróżne i stację dokującą. Każdy może wybrać odpowiedni dla siebie tryb pracy, czyli wybielania, masowania, redukcji przebarwień itd.

Osobom szukającym dobrej szczoteczki sonicznej można polecić model Philips Sonicare Diamondclean 9000. Jest niezwykle szybka, ma wbudowane kilka trybów pracy. Będzie świetną opcją także dla osób mających wrażliwe zęby i dziąsła. W zależności od potrzeb, do wyboru są różne rodzaje końcówek. Z dodatkowych funkcji wymienić można aplikację mobilną, timer, wskaźnik poziomu baterii, ładowanie USB, czujnik siły nacisku. Godna uwagi jest także szczoteczka Oral-B Pulsonic Slim Luxe 4500 Platinum. Wykonuje precyzyjne ruchy soniczne o wysokiej częstotliwości, ma wiele trybów pracy. Jest nawet specjalna końcówka z zaokrąglonym i miękkim włosiem, aby nie doszło do uszkodzenia szkliwa. Mocny akumulator wystarcza na kilka dni użytkowania na jednym ładowaniu. Jest także opcja polerowania szkliwa. Zaskoczeniem może się okazać Polska marka szczoteczek sonicznych – Smiley, a w szczególności model Pro White. Nie odstępuje na krok Philipsowi, ani Oral-B, a na pewno zachęca cenowo. Swoją popularnością cieszą się szczoteczki Seysso Carbon Professional, czyli akcesorium z kilkoma trybami prędkości, regulacją ilości ruchów na minutę, etui z funkcją ładowarki.

Informacja prawna