Jaki zegarek damski wybrać?

Zegarek damski pełni dziś nie tylko swoją tradycyjną funkcję, jaką jest odmierzanie czasu, ale także bywa wyrazem statusu czy stylu. Pytanie brzmi czy każdy zegarek? Diament, złoto albo logo luksusowej marki mogą podnosić jego wartość, jednak czy powinny być podstawowym kryterium? Sprawdźmy, jak wybrać damski zegarek.

Kiedyś zegarek ręczny miał całkiem praktyczne zastosowanie – pozwalał szybko sprawdzić godzinę. Z czasem jednak w tej funkcji zaczęły zastępować go telefony komórkowe: w pewnym sensie każdy z nas zaczął nosić zegarek w kieszeni, nie było więc konieczności zakładania kolejnego na rękę. Ale właśnie ten brak konieczności sprawił, że ozdobna funkcja zegarka stała się bardziej wyrazista. Ostatecznie kolczyki czy naszyjniki też zwykle nie mają praktycznego zastosowania, a ich popularność wcale nie maleje. Na co zwrócić uwagę wybierając zegarek damski?

Zegarek damski – jakie kryteria wziąć pod uwagę podczas jego wyboru?

Podstawową kwestią w przypadku wyboru zegarka jest jego zastosowanie. I nie chodzi tu o wspomniane wskazywanie godziny, które będzie cechą uniwersalną, ale o kontekst, w jakim zamierzamy nasz zegarek nosić. Bo prawdą jest, że nie ma zegarków uniwersalnych (albo: zegarki, które są sprzedawane jako uniwersalne, tak naprawdę pasują do niewielu okazji).

Zegarek dla kobiety lubiącej aktywność fizyczną

Jeśli jesteś aktywną kobietą, która uprawa sporty i chce nosić zegarek w czasie treningów, powinnaś oczywiście wybrać zegarek sportowy. Tutaj również należy skupić się na funkcjach, które faktycznie będą wykorzystywane. Jeśli Twoją podstawową dyscypliną są np. biegi, wodoszczelność nie będzie do niczego przydatna, a z pewnością wpłynie na cenę.

Modny zegarek – diament zawsze na topie

Zegarek sportowy nie będzie jednak dobrym wyborem do wieczornych kreacji. Jeśli wybierasz czasomierz z myślą o wielkich wyjściach, postaw na ozdobny zegarek na łańcuszku. W zależności od tego, czy wśród Twojej biżuterii przeważa złoto, czy srebro, powinnaś wybrać odpowiedni kolorystycznie zegarek. Diament jest dodatkiem, który sprawdzi się jednak w obu przypadkach. Jeśli wraz z zegarkiem na ręce zamierzasz nosić także inną biżuterię, konieczne wybierz czasomierz, którego szkło jest twarde i odporne na zarysowania.

Elegancki zegarek dla businesswoman

Jednak tak ozdobny zegarek może nie pasować do stroju biznesowego, który rządzi się nieco innymi prawami. Kupując zegarek do pracy, możesz wybrać taki na skórzanym pasku lub bransolecie. Bransolety jednak nie pasują do drobnych nadgarstków, jeśli więc jesteś drobnej budowy – lepiej wybierz skórzany pasek dobrej jakości. Zwróć także uwagę na grubość koperty – powinna umożliwiać bezproblemowe chowanie się zegarka za mankietem marynarki, tak samo jak w przypadku zegarków męskich.

Aby wybrać właściwy zegarek damski, należy zacząć od określenia swoich potrzeb. Warto uwzględnić okazje, kreacje (wieczorowe, biurowe, sportowe), z jakimi będzie noszony, oraz dodatkowe funkcje (praktyczne, ozdobne), jakich od niego wymagamy. Choć lepiej postawić na sprawdzonych producentów, designerska marka nie jest tu koniecznością

Informacja prawna