Jaką szkołę policealną wybrać?

Jaką szkołę policealną wybrać?

Szkoła policealna to placówka, gdzie można polepszyć swoje kwalifikacje i nauczyć się praktycznych umiejętności. Do tego typu szkoły może uczęszczać każda osoba, która ukończyła 18 lat i ma wykształcenie średnie. Szkoła policealna przygotowuje słuchaczy do profesjonalnego wykonywania danego zawodu, a dzięki zewnętrznym egzaminom można otrzymać potwierdzenie uzyskanych kwalifikacji i stać się atrakcyjnym pracownikiem na rynku pracy.

Szkoła policealna – dlaczego warto?

Na korzyść szkoły policealnej przemawia to, że zajęcia odbywają się w dwa weekendy w miesiącu. Jest to świetna propozycja dla osób, które mają inne zobowiązania – dzięki zaocznemu trybowi nauczania nauka nie koliduje z innymi zajęciami. Kolejnym plusem szkoły policealnej jest dość krótki okres nauki – zazwyczaj trwa ona jeden, dwa, trzy lub cztery semestry. Po ukończeniu szkoły przychodzi czas na egzamin, który ma na celu sprawdzenie zdobytej wiedzy i kompetencji.

Jaki kierunek wybrać w szkole policealnej?

Szkoła policealna ma w swojej ofercie wiele nowoczesnych kierunków, które ułatwią zdobycie pracy już po zakończeniu nauki. Poza całkowicie nowymi i ciekawymi kierunkami szkoła policealna PRO Civitas ma w ofercie kierunki, które cieszą się popularnością już przez dłuższy czas. Do często wybieranych specjalizacji zalicza się np. higienistka stomatologiczna, technik masażysta, technik farmacji, opiekun w domu opieki społecznej lub opiekun medyczny. Oczywiście niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się kierunki takie jak technik usług kosmetycznych, opiekunka środowiskowa, technik BHP, technik administracji czy florysta.

Szkoła policealna PRO Civitas

PRO Civitas to miejsce, które umożliwia zdobycie konkretnych kwalifikacji i rozwój zawodowy. Zajęcia uczą teorii, ale są także mocno oparte na nauce praktycznego wykorzystania jej w życiu zawodowym. W PRO Civitas rekrutacja odbywa się we wrześniu i lutym, a lekcje prowadzone są przez profesjonalnych nauczycieli.  Z PRO Civitas rozwiniesz swoje kompetencje zawodowe!

Informacja prawna