Jaki sezon jest najlepszy na zorganizowanie wesela?

Ślub i wesele to wydarzenie wymagające szczególnej organizacji i oprawy. Należy wybrać termin, zamówić dekoracje, znaleźć zespół muzyczny i odpowiednią lokalizację. W zależności czy wyborem będzie restauracja na wesele, specjalizująca się organizowaniu przyjęć, czy też sala weselna albo hotelowa, ważne jest, aby wszystko zostało starannie i odpowiednio wcześnie zaplanowane.

Jaki miesiąc będzie najlepszym wyborem?

Sezon ślubny trwa od początku maja do końca września albo października. Zdarza się, że para decyduje się na wesele poza tymi miesiącami, ale zdecydowanie najwięcej przyjęć odbywa się od czerwca do sierpnia. Okres letni sprzyja organizacji ślubów, oferując najkorzystniejszą pogodę. Możliwe jest wtedy zaplanowanie przyjęcia plenerowego z atrakcjami jak grillowanie, przejażdżki bryczką czy pokaz fajerwerków. Są to jednak terminy najbardziej oblegane i trzeba się liczyć z wyższymi cenami i koniecznością rezerwacji kilka lat naprzód. Większość par młodych na dzień ślubu wybiera sobotę. Pozwala to łatwiej przewidzieć liczbę gości, którzy często muszą dotrzeć z daleka i potrzebują czasu na dojazd. Alternatywą może być wesele zorganizowane w piątek lub czwartek. Dzięki temu zwiększa się prawdopodobieństwo znalezienia terminu. Najkorzystniej zaplanować przyjęcie poza sezonem. W wyjątkowej aurze można zorganizować niezapomniane wesele.

Restauracja, sala weselna czy stodoła – najlepsze miejsce na przyjęcie

Miejsca, które specjalizują się w organizacji przyjęć, jak restauracja na wesele czy sala weselna, oferują wiele możliwości. Wybór, jakiego dokonają nowożeńcy, powinien być podyktowany ich oczekiwaniami, tematyką i stylem ślubu, ale również kwestiami finansowymi. Impreza zorganizowana w wiejskiej sali czy stodole daje ogromne pole do popisu dla dekoratorek ślubnych lub samej pary młodej, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów. Przy tej opcji trzeba wziąć pod uwagę czas, jaki samodzielnie należy wygospodarować na przygotowania i znalezienie odpowiedniej obsługi. Wesele w Restauracji Nad Potokiem daje do dyspozycji gotowe wnętrza, które wystarczy subtelnie udekorować. Wiąże się to z pewnymi nakładami finansowymi, jednak na każdym etapie planowania wesela klienci otrzymują profesjonalną pomoc i obsługę. Rola pary młodej ogranicza się jedynie do dokonywania wyborów, nie angażując ich bezpośrednio w proces przygotowania przyjęcia.

A może ślub nad morzem?

W planowaniu wesela warto wyjść poza schemat. Kolejny ślub w różu, w stodole czy w stylu boho to często za mało. Można zorganizować ceremonię z dala od miejsca zamieszkania i spędzić wyjątkowy czas w pięknym miejscu. Każdy pomysł jest dobry. Czy to restauracja na wesele w trójmieście, czy sala w małej nadmorskiej miejscowości – każdy wybór oferuje mnóstwo możliwości. W szczycie sezonu weselnego z dużym prawdopodobieństwem dopisze pogoda, a poza nim można cieszyć się atrakcyjnym otoczeniem bez tłumów turystów. Para młoda, która zdecyduje się na ślub nad morzem, liczyć może również na wyjątkowe menu weselne. Możliwości, jakie oferuje branża ślubna, są nieograniczone. Wyspecjalizowani dekoratorzy, konsultanci ślubni i floryści, potrafią sprawić, że zarówno restauracja na wesele w trójmieście, jak i skromna sala mogą spełnić najbardziej wygórowane oczekiwania pary młodej.

Informacja prawna