Jak prawidłowo uzupełnić hybrydy?

Jak prawidłowo uzupełnić hybrydy?

Manicure hybrydowy jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod stylizacji paznokci. Pozwala on na osiągnięcie bardzo naturalnego efektu i to w stosunkowo niedługim czasie. W tej metodzie wykorzystuje się przede wszystkim lakiery hybrydowe, które utwardza się światłem UV w celu zwiększenia ich trwałości. Po upływie czasu jednak należy uzupełnić manicure, a to często staje się wyzwaniem. Jak zatem zrobić to we właściwy sposób? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu, który powstał we współpracy z redaktor naczelną serwisu z pomysłami na paznokcie!

Uzupełnienie hybrydy – jak zrobić to w poprawny sposób?

Manicure hybrydowy, oczywiście prawidłowo wykonany , jest w stanie wytrzymać do 3 lub nawet 4 tygodni. Jeżeli do stylizacji użyliśmy ciemnych, mocno widocznych kolorów- odrost zacznie być widoczny szybciej. Istnieje jednak sposób, aby szybko się go pozbyć i uzupełnić pomalowane paznokcie. Możemy zrobić to nawet w domowym zaciszu, oszczędzając przy tym pieniądze. Należy jednak przestrzegać pewnych zasad i cały proces wykonać przy użyciu odpowiednich produktów, krok po kroku.

Produkty niezbędne do uzupełnienia paznokci hybrydowych

Na początek warto dowiedzieć się czego potrzebujemy do wykonania takiego zabiegu. Większość tych produktów jest niezbędna i bez ich użycia efekt końcowy nie będzie nas zadowalał. Jeżeli robienie paznokci hybrydowych to dla nas rutyna, zapewne posiadamy w domu cały zestaw potrzebnych akcesoriów. Jeżeli jednak nie, należy wyposażyć się w niezbędne produkty, które są łatwo dostępne w stacjonarnych sklepach, bądź na stronach internetowych.

Są to: waciki bezpyłowe, lampa do robienia paznokci hybrydowych, cążki do skórek, metalowe kopytko, bloczek polerski, cleaner do paznokci, pilnik do paznokci o gradacji 100/180 oraz podstawowe rzeczy- lakier hybrydowy, który został wcześniej wykorzystany do zrobienia manicure, bazę hybrydową oraz top hybrydowy.

Zaopatrując się w te produkty, możemy być pewni, że przy odpowiednim ich użyciu zabieg zostanie przeprowadzony prawidłowo.

Uzupełnienie hybryd – instrukcja krok po kroku

Kiedy wszystko jest już gotowe, możemy przystąpić do uzupełnienia hybrydy. Należy pamiętać, że powinniśmy to zrobić w momencie, kiedy lakier hybrydowy jest w stanie nienaruszonym, a jedynie przeszkadzają nam nieestetyczne odrosty. Wystarczy 10 prostych kroków:

1. Na początek ważna rzecz- skórki. Musimy przygotować je pod wykonanie zabiegu. W tym celu używamy kopytka do paznokci i odsuwamy nim skórki z płytki. Kolejnym krokiem jest wykorzystanie cążków do skórek- wycinamy nimi te zbędne.

2. Następnie należy spiłować wierzchnią warstwę topu hybrydowego. Sięgamy więc po pilnik o gradacji 100/180. Stroną o ziarnistości 100 ścieramy preparat z paznokci, aby zapewnić lepszą przyczepność bazie.

3. Teraz czas na drugą stronę- tą o gradacji w 180 ścieramy poprzednią stylizację, aby wyrównać powierzchnię. Jest to potrzebny krok, ze względu na konieczność wyrównania granicy pomiędzy paznokciem, a poprzednim manicure.

4. Czas na przygotowanie paznokci do aplikacji nowej warstwy koloru. Za pomocą bloku polerskiego dążymy do matowej płytki, w szczególności na niepomalowanym fragmencie.

5. Po wykonaniu poprzedniego kroku, ważne jest, aby pozbyć się zanieczyszczeń. Waciki bezpyłowe należy nasączyć cleanerem i przemyć paznokcie.

6. Na przygotowane w ten sposób paznokcie nakładamy bazę hybrydową. Co ważne- większą ilość musimy nałożyć w miejscu odrostu. Całość utwardzamy w lampie.

7. Teraz nakładany wybrany przez siebie kolor i tak samo jak w poprzednim kroku- skupiamy się na miejscu odrostu. Powierzchnię już wcześniej pokrytą jedynie odświeżamy produktem, który został na pędzelku.

8. Po zakończeniu utwardzania koloru w lampie aplikujemy top hybrydowy. Jego również utwardzamy. Jeżeli wybraliśmy top, który wymaga dodatkowego użycia cleanera- nasączonym wacikiem przemywamy płytkę. Natomiast w sytuacji, kiedy był to top no wipe bądź matowy- na tym kończymy stylizację.

9. Po zakończeniu procesu aplikujemy oliwkę do skórek bądź krem. Wspomaga to regenerację paznokci.

10. Cieszymy się efektem po samodzielnym wykonaniu zabiegu

Domowe sposoby na odrost manicure hybrydowego

Oprócz opisanego wyżej sposobu istnieje także szereg innych. Pomagają one pozbyć się niechcianego odrostu w domowym zaciszu. Ostatnio bardzo popularną alternatywą jest przyklejanie cyrkonii do paznokci, pyłków i brokatów. Aplikuje się je w miejscu odrostu, dzięki czemu można łatwo go zamaskować i przy okazji odświeżyć wygląd paznokci. Jednym ze sposobów jest także wykonanie manicure francuskiego w odwróconej wersji. W tym celu wypełniamy odrost kolorem pasującym do bazowego na zasadzie kontrastu.

Informacja prawna