Jak zadbać o właściwą pielęgnację skóry twarzy?

Odpowiednio dobrana pielęgnacja skóry twarzy to podstawa. U każdej kobiety potrzeby skóry mogą być inne – ma na to wpływ jej rodzaj, wiek czy prowadzony tryb życia. Aby zachować młodzieńczy i promienny wygląd, warto zadbać o właściwe kosmetyki, jak i wsparcie od środka. Z pomocą może przyjść suplementacja kolagenu, który wspomaga kondycję skóry, zapewnia właściwe nawilżenie, elastyczność i jędrność.

POSTAW NA ODPOWIEDNIE KOSMETYKI

Stosowanie produktów, które odpowiadają na potrzeby Twojej skóry, to pierwszy krok we właściwej pielęgnacji skóry twarzy. Gdy ustalisz rodzaj swojej cery i poznasz problemy, z jakimi się zmaga, będziesz mogła wybrać odpowiednie kosmetyki. Podstawą pielęgnacji skóry jest przede wszystkim dokładne oczyszczanie, tonizowanie, odżywianie, a także nawilżanie. Niezależnie od typu Twojej skóry, zadbaj o krem z filtrem SPF – stosuj go codziennie, aby zapewnić ochronę przeciwsłoneczną. Pamiętaj, że promienie słoneczne zmniejszają zawartość kolagenu, sprzyjając m.in. powstawaniu zmarszczek. Aby wspomóc pielęgnację skóry twarzy, sięgnij też po produkty z antyoksydantami, aby zapewnić jej dodatkową ochronę przed uszkodzeniami. Uzupełnieniem pielęgnacji twarzy mogą być też odpowiednio dobrane zabiegi na twarz. Ich zastosowanie może pomóc w zachowaniu nawilżenia i jędrności skóry.

ZADBAJ O SKÓRĘ OD ŚRODKA

Stosowanie właściwych kosmetyków to nie wszystko – przecież piękno zaczyna się od wewnątrz! Wsparcie od środka zapewni Ci urozmaicona dieta, w której nie zabraknie owoców, warzyw, orzechów, nasion roślin strączkowych, ryb czy pełnoziarnistych produktów zbożowych. Zwróć uwagę na składniki, które pomogą Ci zadbać o pielęgnację skóry twarzy, takie jak kwasy omega-3, witamina C i D czy karotenoidy. Ogranicz spożycie cukru, alkoholu, produktów smażonych czy przetworzonych typu fast food – nie sprzyjają one dobrej kondycji Twojej skóry. Nie zapomnij też o regularnym piciu wody. W utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia, jędrności i elastyczności skóry, pomóc może także suplementacja kolagenu. Wybierz kolagen w największej dziennej porcji – Vital Proteins Collagen Peptides lub Marine Collagen, czyli kolagen rybi. To 100 % kolagenu w formie proszku, bez smaku i zapachu. Możesz go dodać do ulubionego napoju lub uzupełnić nim dowolny posiłek. Kolagen Vital Proteins dobrze rozpuszcza się w ciepłych, jak i zimnych napojach i daniach. Zadbaj o swoją skórę od środka z kolagenem Vital Proteins i poczuj się Vital!

Obraz autorstwa Racool_studio na Freepik.

Informacja prawna