Jak wybrać wózek spacerowy?

Regularne spacery z dzieckiem to bardzo ważna kwestia, niezależnie od wieku pociechy. Dzięki nim organizm malucha dotlenia się, spacery wpływają także dobrze na samopoczucie dziecka. Jaki wózek sprawdzi się dobrze na wspólnych spacerach? Poniżej znajdziesz kilka ważnych porad.

Waga i rozmiar wózka

Jedną z najważniejszych kwestii, o których trzeba pamiętać, wybierając wózek dla swojej pociechy, jest waga. Spacerówka powinna być wygodna w użytkowaniu dla rodzica i sprawdzać się dobrze w różnych sytuacjach. Najlepiej sprawdzi się więc lekki produkt. Waga jest szczególnie istotna, jeśli mieszkacie w bloku na piętrze i nie możecie korzystać z windy.

Przed zdecydowaniem się na konkretny model wózka, upewnij się, że rozmiary zapewniają możliwość wygodnego korzystania z produktu. Dobra spacerówka to taka, która po rozłożeniu jest funkcjonalna, a po złożeniu można ją wygodnie przechowywać. Ta kwestia jest szczególnie ważna w sytuacji, gdy nie możecie skorzystać z dużej ilości miejsca do przechowywania.

Wygoda dziecka ma znaczenie

Spacerówka powinna być oczywiście dostosowana do potrzeb dziecka. Ważny jest komfort Twojej pociechy, co zapewni jej odpowiednie siedzisko. Ten element spacerówki powinien być dobrze wyprofilowany i szeroki, ważna jest także głębokość siedziska. Mając na uwadze komfort swojego dziecka podczas spacerów, zwróć uwagę także na zagłówek. Ten element powinien być usztywniony, co zapewni dziecku nie tylko wygodę, ale także zwiększy poziom bezpieczeństwa.

Dobra spacerówka powinna być wyposażona w podparcie na stopy. Jest to kolejny ważny element, dzięki któremu dziecko może czuć się na spacerze komfortowo. Podparcie powinno znajdować się na wysokości, która zapewnia dziecku wygodne korzystanie z tego elementu wyposażenia spacerówki.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Dobra spacerówka zapewnia maluchowi wysoki poziom bezpieczeństwa. W tej kwestii szczególną uwagę zwróć na pałąk. Ten element to dodatkowa ochrona. Pamiętaj, że pałąk musi być obity miękkim i przyjemnym w dotyku materiałem.

Dla bezpieczeństwa dziecka podczas spaceru warto zdecydować się na wózek wyposażony w dobrej jakości pasy bezpieczeństwa. Świetnie sprawdzają się pięciopunktowe, które można szybko i bez trudu dostosować do budowy ciała pociechy. Dobrej jakości wózek spacerowy powinien spełniać określone normy bezpieczeństwa, co potwierdza certyfikat.

Zwróć uwagę na koła

Przed zakupem spacerówki zastanów się, na jakim podłożu będzie najczęściej używana. Dzięki temu sprawnie wybierzesz produkt wyposażony w odpowiednie koła. Ma to bardzo duże znaczenie dla komfortu osoby prowadzącej wózek podczas spaceru. Oferta sklepów jest tak różnorodna, iż bez trudu znajdziesz odpowiedni wózek.

Spacerówki często wyposażone są w pompowane koła, które sprawdzają się świetnie na wielu podłożach. Warto postawić na takie rozwiązanie szczególnie wówczas, gdy ważna jest amortyzacja drgań podczas spacerów po nierównym podłożu. Spacerówki posiadają także koła piankowe. Ich największą zaletą jest brak możliwości przebicia. Niestety takie koła nie amortyzują tak dobrze, jak koła pompowane.

Ważne cechy spacerówki

Wiesz już, na co zwrócić uwagę, wybierając wózek spacerowy. Jest jeszcze kilka ważnych cech spacerówki, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo. Mowa tutaj o możliwości wpięcia gondoli, budce z filtrem UV, osłonie przeciwdeszczowej oraz blokadzie kół wózka. Postaw na sprawdzony produkt, a zapewnisz dziecku komfort oraz bezpieczeństwo.

Uznany i doświadczony producent wózków dla dzieci zapewnia najlepszą ofertę. Znajdziesz w niej wózki zapewniające bezpieczeństwo, wygodne w użytkowaniu oraz bardzo solidne. Zdecyduj się na zakupy w sprawdzonym miejscu, a na pewno się nie zawiedziesz.

Informacja prawna