Jak wybrać najlepsze dla siebie bazy pod makijaż?

bazy pod makijaż

Znane przede wszystkim ze swoich właściwości utrwalania make-upu bazy pod makijaż mają także wiele innych właściwości, zapewniających piękny wygląd skóry. Jak wybrać odpowiednią dla siebie bazę pod makijaż, by nie tylko świetnie wyglądać, ale jednocześnie dbać o skórę?

Sięgaj po bazy multifunkcyjne!

Wybierając bazy pod makijaż, warto przyjrzeć się temu, w jaki sposób wpływają one na skórę. Wszak bazy nie tylko utrwalają make-up, choć jest to ważny element ich działania. Najlepsze kosmetyki tego typu dodatkowo pielęgnują cerę – nawilżają ją, odżywiają i chronią przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Zawierają takie składniki, jak nawilżający kwas hialuronowy czy witaminy A, D, E i F. Dodatkowo w składzie mają naturalne oleje roślinne, które nie tylko zmiękczają skórę, ale wpływają także korzystnie na działanie warstwy hydrolipidowej, ograniczając przeznaskórkową migrację wody.

Rozświetlające bazy idealne dla cery dojrzałej i zmęczonej

Jeśli masz cerę szarą, zmęczoną, pozbawioną naturalnego blasku, wybierz bazę pod makijaż, która zawiera rozświetlające drobinki. Ich obecność na skórze sprawia, że cera odzyskuje blask i świeżość. Wygląda na wypoczętą i wyrównaną. Najlepsze bazy pod makijaż o działaniu rozświetlającym dodatkowo wygładzają skórę, niwelując drobne zmarszczki. Dzięki nim skóra jest doskonale przygotowana do aplikacji podkładu, który łatwiej się rozprowadza i dłużej utrzymuje na skórze w nienaruszonym stanie.

Bazy nawilżające dla skóry suchej i podatnej na przesuszenie

Nawilżenie skóry to podstawa jej dobrej kondycji i pięknego wyglądu. Dzięki nawodnieniu skóra może się skuteczniej regenerować. Niestety czynniki zewnętrzne nie wpływają korzystnie na nawilżenie. Przeciwnie, powodują najczęściej przesuszenie skóry. Jeśli borykasz się z suchością cery, jej napięciem i zmęczonym wyglądem, sięgnij po bazy pod makijaż o działaniu nawilżającym. Takie kosmetyki zabezpieczają skórę na wiele godzin, dostarczając jej nawodnienia i chroniąc przed jego utratą. Niwelują też potencjalny, wysuszający wpływ kosmetyków kolorowych na skórę. Są niczym tarcza ochronna, zapewniająca cerze komfort, a w konsekwencji piękny wygląd.

Bazy wygładzające zmarszczki i kryjące niedoskonałości cery

Tego typu bazy wspomagają przywrócenie i zachowanie gładkości cery w różny sposób. Najlepsze z nich tworzą mikrosiateczkę przestrzennych silikonów, które maskują niedoskonałości cery i zapewniają jej piękny wygląd. Jej działanie nie powoduje zapychania skóry. Przeciwnie, umożliwia jej oddychanie. Kosmetyk wiąże cząsteczki makijażu, co zapewnia mu długotrwały efekt. Takie bazy świetnie sprawdzają się zarówno w przypadku cery dojrzałej, jak i skóry po 25 roku życia, która zaczyna stopniowo tracić swoją jędrność i elastyczność. 

Wybierając bazę pod makijaż, warto zwrócić uwagę na jej właściwości upiększające, ale także pielęgnujące. Nowoczesne, dobrze skomponowane kosmetyki tego typu, działają na wiele sposobów, korzystnie wpływając na kondycję skóry i wygląd makijażu.

Artykuł sponsorowany.

Informacja prawna