Jak wybrać męski zegarek na prezent? 3 najważniejsze porady

Zegarek to typowy prezent dla mężczyzny. Prezent oznaczający przywiązanie, szacunek. Prezent, który sprawi bardzo wiele radości. Jednak wybierając zegarek, trzeba dobrze się zastanowić, by dobrać coś, co naprawdę uszczęśliwi obdarowanego pana. Czy szukać czegoś sportowego? Bardziej eleganckiego? A może nieco bardziej uniwersalnego, jak zegarki Fossil? Dowiedz się, jak wybrać zegarek na prezent.

1. Wybierz rodzaj zegarka: modny design czy funkcjonalność? A może model uniwersalny jak zegarki Fossil?

Jest wiele różnych rodzajów zegarka – lotnicze, do nurkowania, sportowe, wodoodporne… Dla uproszczenia podzielmy je na te bardziej eleganckie i bardziej sportowe, pasujące do luźnych jeansów lub stroju treningowego.

Pierwszym krokiem do wybrania idealnego zegarka na prezent jest decyzja, jaki zegarek ma dostać obdarowana osoba. Zależy ci na czymś w luźniejszym stylu, a może właśnie w bardziej formalnym? Można poszukać także czegoś bardziej uniwersalnego, co sprawdzi się i do garnituru, i do biura, i na co dzień. Takie są właśnie na przykład zegarki Fossil. Warto poszukać właśnie takiego oryginalnego wzornictwa połączonego z klasyką w najlepszym wydaniu.

2. Zwróć uwagę na styl zegarka: jaka koperta? Pasek czy bransoletka? Zegarek nowoczesny czy retro?

To chyba jest najtrudniejszy element. Zegarki przestały już pełnić rolę praktyczną, są bardziej wyznacznikiem statusu i dopełnieniem stylizacji. Dlatego tak ważne jest, by dobrać zegarek do stylu obdarowanej osoby. Czy jest to ktoś, kto ze względu na pracę ubiera się elegancko? Albo po prostu lubi styl biznesowy? Ktoś, kto ceni sobie duże tarcze i nieco ostentacyjne dekoracje? A może ktoś bardziej skromny, kto ceni ponadczasową klasykę?

W każdym rodzaju mamy bardzo wiele różnych stylów zegarków – na paskach skórzanych, na bransoletach srebrnych lub złotych, na paskach z materiałów sztucznych. Różnią się między sobą kopertą i poziomem wyposażenia. Wszystkie te elementy powinny być dobrane do tego, jak na co dzień nosi się osoba, której zamierzasz zrobić prezent.

3. Zegarek dobrany do sylwetki: nie podążaj ślepo za aktualnymi trendami, dobierz czasomierz pod siebie!

Wybierając zegarek na prezent dla mężczyzny, nie można zapomnieć, że powinien on być dobrze dobrany do sylwetki, a przede wszystkim do szerokości ręki. Na szerokim, masywnym nadgarstku drobna tarcza na cienkim pasku nie będzie wyglądała dobrze. Na szczęście ostatnio jest moda na masywne, duże zegarki o znacznej, wyraźnej kopercie, które dobrze wyglądają na większości męskich rąk.

Z drugiej strony warto jednak uważać z dużymi tarczami. Niektórzy nie lubią tak wyróżniających się zegarków. Na dodatek dla osoby o nieco węższym nadgarstku takie rozwiązanie będzie po prostu niewygodne. I nie będzie wyglądało najlepiej. Dobrze dokładnie obejrzeć zegarek i sprawdzić, jaka jest średnica koperty. Dopiero wtedy można mówić o idealnie dobranym zegarku na prezent.

Informacja prawna