Perfumy do prania – prawdziwa rewolucja w praniu

Pachnące pranie, czyste ubrania, świeża pościel – to wizytówka każdej dbającej o detale osoby, która chce być dobrze postrzegana. Wyprana odzież to świadectwo troski o elegancki wygląd, estetykę, można rzec, że wręcz wyraz szacunku. Warto otaczać się czystymi rzeczami, nie tylko z powodów praktycznych, ale i dla przyjemności, a gdy dodatkowo pięknie pachną – sytuacja jest doskonała. Każdy z nas słyszał już pewnie o płynie do płukania – to żadna nowość. Teraz jednak przyszedł czas na produkt, który zrewolucjonizuje myśl o praniu – perfumy do prania.

Co to są perfumy do prania?

Perfumy do prania to środki, o których jeszcze kilka lat temu nie słyszał nikt. Dziś szturmem podbijają serca użytkowników na całym świecie. Czym są i za co je uwielbiamy? Najogólniej rzecz ujmując, perfumy do prania to alternatywa dla płynów do płukania. Jednak nie byle jaka – perfumy gwarantują dużo mocniejszy i bardziej wytrzymały zapach. Dostępne są w przynajmniej trzech formach: perełek do prania, płynów oraz foliowych kapsułek w folii wodorozpuszczalnej. Z uwagi na dobrą cenę, łatwość użycia i przechowywania, najlepiej przyjęły się perfumy do prania w kapsułkach. Ich dawkowanie jest banalnie proste – wystarczy wyjąć kapsułkę z opakowania, umieścić w bębnie pralki i puścić pranie. Celem wzmocnienia efektu można użyć więcej niż jedną kapsułkę.

Perfumy przygotowywane są na bazie specjalnie wyselekcjonowanych olejków zapachowych. Dzięki swojej wyjątkowej strukturze, stopniowo uwalniają piękny zapach wnikając w tkaninę – zapach ten utrzymuje się dzięki temu bardzo długo.

Nowoczesna formulacja perfum do prania to niewielkie kapsułki z folii rozpuszczającej się w kontakcie z wodą. Kapsułki pakowane są w plastikowe opakowania, które na czas przechowywania zabezpieczają produkt przed wilgocią. W związku z tym, że jest to produkt wyjątkowo narażony na rozpuszczanie, kontakt z wilgocią obecną w łazience czy pralni mógłby być dla tych kapsułek niebezpieczny – folia mogłaby się częściowo rozpuścić i kapsułki posklejały by się.

Stosowanie perfum do prania

Używanie perfum do prania jest bardzo łatwe i intuicyjne. Wystarczy kapsułkę wyjąć z opakowania ochronnego, wrzucić do pustego bębna, a następnie dołożyć pranie i wybrać odpowiedni program piorący. Kapsułki można stosować w każdym cyklu i praktycznie do każdego typu prania. Ze względu na intensywny zapach, należy jednak unikać ich do prania odzieży dla niemowląt.

Również dozowanie preparatu nie stanowi problemu – nie trzeba go odmierzać czy specjalnie nabierać – wystarczy 1 kapsułka na 1 pranie. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej temperaturze, co najmniej 30 stopni. Perfumy do prania są dostępne w kilku gamach zapachowych – produkty marki CLEOX to między innymi Sunny Paradise, Blue Dreamss oraz Pink Story. Kapsułki pakowane są po 15 sztuk, co wystarcza na 15 prań.

Perfumy Pink Story to wspaniała uniwersalna owocowo-kwiatowa kompozycja, uniwersalny bukiet zapachów. Doskonale nada się do prania odzieży, ręczników i pościeli. Sunny Paradise to wspomnienie ciepłego letniego popołudnia na słonecznej plaży – cudowna woń tropików, zapach melona z aromatem dojrzałej brzoskwini, uzupełnione odrobiną piżma i anyżu. Z kolei perfumy Blue Dreams to odświeżająca, pełna zapachu konwalii i białych kwiatów kompozycja, z dodatkiem energetyzującej cytrusowej nuty – całości dopełnia piżmo i paczula. Czyż to nie brzmi fenomenalnie? Wyobraź sobie zapach swojego prania po użyciu tych fantastycznych perfum do prania.

Zalety perfum do prania  w kapsułkach

Jest ich bez wątpienia wiele. Do najistotniejszych należą:

  • wygoda w użytkowaniu
  • wydajność
  • długotrwały piękny zapach
  • łatwe dozowanie
  • łatwe przechowywanie
  • atrakcyjna cena
  • łatwa dostępność

Polski produkt ze światową jakością

Jednym z największych polskich producentów perfum do prania jest zielonogórska firma Marba. Zakład zlokalizowany w województwie lubuskim produkuje chemię gospodarczą oraz kosmetyki kąpielowe dla dzieci i dorosłych. Działalność Marby to przede wszystkim kapsułki do prania, tabletki do zmywarek, odświeżacze powietrza, odkamieniacze, a także kosmetyki: ciastolina do kąpieli, galaretka do mycia, pianotwory czy strzelaki. Perfumy do prania w ofercie Marby dostępne są pod marką CLEOX w dwóch formach – kapsułek (3 kompozycje zapachowe) oraz granulatu (1 kompozycja zapachowa).

Informacja prawna