Jak przygotować się do przedłużania włosów?

Przedłużanie włosów to jeden z najbardziej efektownych zabiegów, szczególnie w przypadku kobiet, które posiadają naturalnie cienkie i pozbawione objętości włosy. Zagęszczanie włosów pozwoli na uzyskanie naturalnego efektu zdrowej tafli, bez konieczności spędzania wielu godzin na jej codziennej stylizacji.

Oczywiście jak w przypadku każdego zabiegu ważne jest odpowiednie przygotowanie – jak jednak przygotować się do przedłużania włosów w sposób skuteczny?

Przedłużanie włosów krok po kroku

Pierwszym krokiem powinna być wizyta u specjalisty, który ma wykonać zagęszczanie włosów. Fryzjer lub trycholog zdecyduje jaka metoda przedłużania będzie najbardziej odpowiednia oraz w jakiej kondycji są pukle – delikatne, odżywione, łamliwe czy może z tendencją do częstego przetłuszczania się . Po ocenie stanu czupryny i wybraniu odpowiedniego sposobu przedłużania podpowie on czego twoje włosy najbardziej potrzebują przed wykonaniem zabiegu. Może być to zarówno oczyszczanie skóry głowy i łusek, aby dokładnie pozbyć się resztek zanieczyszczeń jak i kuracja nawilżająca za pomocą specjalistycznych kosmetyków. W wielu przypadkach może być to również terapia odżywcza, która sprawi, że włosy będą zdrowe i błyszczące przed wykonaniem zabiegu.

Warto również wspomnieć, że nie ma jednej metody, która pozwoli na przygotowanie do przedłużania każde włosy, a sam proces powinien być dostosowany do typu i kondycji włosów pacjenta. Nieodpowiednie przygotowanie natomiast może sprawić, że wykonanie zabiegu będzie dużo trudniejsze a same pasma będą się zsuwały z włosów, co jeszcze bardziej popsuje efekt.

Przedłużanie włosów – czego nie robić przed zabiegiem?

Zagęszczanie włosów lub ich przedłużanie to zabieg, który wymaga dokładnie oczyszczonej skóry głowy oraz braku jakichkolwiek kosmetyków do stylizacji. Właśnie dlatego tuż przed zabiegiem nie należy nakładać na nie lakieru, odżywki czy serum, które mogłyby spowodować zsuwanie się całych pasm włosów. W przypadku włosów farbowanych należy również dokładnie zmyć kolor z włosów, ponieważ może on negatywnie wpłynąć na przedłużanie włosów. Po wykonanym zabiegu należy także zadbać o przedłużone już pasma np. poprzez dokładne ich nawilżanie i czesanie, aby uniknąć kołtunienia. Warto również zrezygnować z prostownicy czy suszarki, która mogłaby dodatkowo wysuszyć włosy i je zniszczyć. Taka domowa pielęgnacja z pewnością wystarczy, aby zagęszczane włosów nie skończyło się ich kompletnym zniszczeniem, ale zdrową, błyszczącą taflą.

Kto nie powinien wykonywać przedłużania włosów?

Przed wykonaniem zabiegu warto również upewnić się, że nie mamy żadnych przeciwwskazań do wykonywania zagęszczania lub przedłużania włosów, takich choroby skóry głowy czy uczulenia na substancje, które wykorzystywane są do wykonania zabiegu. W przypadku chorób takich jak grzybica czy swędząca skóra głowy pierwszym krokiem przed przedłużaniem włosów powinno być leczenie, a dopiero po jego zakończeniu możliwe jest wykonanie tego typu zabiegu. W przypadku takich dolegliwości jak łupież czy wysuszona skóra głowy również niezbędna jest terapia, która całkowicie zlikwiduje problem i pozwoli na swobodne zagęszczanie włosów. Rezygnacja z leczenie może doprowadzić do zmniejszenia przyczepności pasm (np. w przypadku łupieżu), a co za tym idzie mniejszej trwałości wykonanego zabiegu. Dlatego przed przekroczeniem progu kliniki warto wykonać kilka podstawowych badań, które dadzą pewność, że zarówno przedłużanie jak i zagęszczanie włosów może być wykonane bez dodatkowych komplikacji.

Informacja prawna