Jak dobrać stanik sportowy do biustu?

Większość kobiet wie, że nie tylko odzież sportowa odgrywa istotną rolę podczas treningu, ale i również bielizna. Stanik sportowy to obowiązkowy element garderoby każdej kobiety, która trenuje jakąkolwiek dyscyplinę. Dzięki niemu biust jest prawidłowo usztywniony, co zapewnia komfortowy trening. W jaki sposób prawidłowo dobrać stanik sportowy do swojego biustu?

Po co jest stanik sportowy?

Stanik sportowy pełni bardzo istotną rolę podczas treningu. Jego głównym zadaniem jest usztywnienie biustu i ograniczenie jego ruchu podczas intensywnych ćwiczeń, fitnessu lub biegu. Bardzo dobrze radzi on sobie z amortyzacją wstrząsów i drgań, co zapewnia przyjazny i komfortowy trening dla każdej kobiety. Prawidłowo dobrany biustonosz sportowy może odciążyć kręgosłup i ułatwić trening.

Jak dobrać stanik sportowy?

Sklepy z odzieżą i akcesoriami sportowymi oferują wiele różnorodnych modeli staników do uprawiania sportów dla kobiet. Przede wszystkim warto czytać metki, na których producenci umieszczają informacje dotyczące tego, do jakiego rodzaju treningu jest on przeznaczony. Inny stanik wybierze się do joggingu, inny na fitness, a jeszcze inny do ćwiczeń wykonywanych na siłowni. Jakie rodzaje staników sportowych są najpopularniejsze?

Stanik sportowy kompresyjny

Kompresyjny sportowy stanik może przywodzić na myśl crop top. To model, który nadaje się do wykonywania mniej intensywnych ćwiczeń, jak np. joga czy rozciąganie. Tego rodzaju stanik nie posiada oddzielnych miseczek, przez co po jego założeniu piersi trzymają się poprzez dociśnięcie do klatki piersiowej. To opcja, która lepiej sprawdzi się przy mniejszym biuście.

Stanik sportowy push-up

Kobiety z chęcią sięgają po staniki sportowe push-up, które nie tylko zapewniają komfort podczas ćwiczeń, ale i również uwydatniają piersi. Tego rodzaju model sprawdzi się zarówno na jogging, fitness, jak i ćwiczenia na siłowni. Zapewnia przyjazny trening, dobrze podtrzymuje piersi i sprawia, że są optycznie powiększone.

Stanik sportowy usztywniany

Usztywniany stanik sportowy cechuje się tym, że posiada wyraźnie oddzielone miseczki. Można stwierdzić, że jest to jeden z wygodniejszych modeli staników do uprawiania sportu, który może zostać użyty podczas wielu treningów. Wkładki podtrzymują biust i sprawiają, że znajduje się w naturalnej pozycji. Uprawianie sportu w tym biustonoszu to sama przyjemność!

Jaki stanik sportowy do większego biustu?

Duży biust sprawia ogromny problem kobietom, które uprawiają sport. Często również  pojawia się problem z doborem biustonosza do większych piersi. Jaki stanik sportowy sprawdzi się w tym przypadku najlepiej?

Do dużego biustu najlepszym wyborem są biustonosze z wysokim wsparciem. Cechują się one większym zabudowaniem, a także lepszym usztywnieniem. Należy dobrać go jednak w taki sposób, aby nie powodował dyskomfortu podczas ćwiczeń.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna