Idealny stolik kawowy do nowoczesnego wnętrza ?

Stolik kawowy to często niezauważalny mebel, który ma duży potencjał, aby odmienić wygląd wnętrza i nadać mu wyjątkowego charakteru. Za pomocą tego praktycznego dodatku można nadać pomieszczeniu nowoczesnego sznytu i efektownie zagospodarować przestrzeń w salonie.

Ciekawa historia stolika kawowego

Posiadanie niewielkiego stołu, który służył do podawania gorących napoi, było powszechne już w XVII-wiecznej Europie. Mebel służył wówczas głównie do podawania herbaty. W przeszłości stolik był przede wszystkim atrybutem służby, gdyż na nim serwowano pałacowe przekąski. Z czasem forma mebla przekształciła się w niewielki wózek, za pomocą którego dostarczano pożywienie bezpośrednio do komnaty. Po skonsumowaniu posiłku, wózek był natychmiast usuwany przez lokaja.

Ten oraz setki niezwykłych stolików kawowych, znajdziesz na stronie Edinos.pl.

Stolik kawowy w swojej pierwotnej formie powrócił na początku XX wieku. Prekursorem mebla był J. Stuart Foote, który przed przyjęciem gości, spiłował nogi od klasycznego stołu i ustawił go w gościnnej części domu. Prezes amerykańskiej firmy Imperial Furniture Company oczarowany własnym odkryciem i komplementami gości, postanowił rozpocząć wielkoseryjną produkcję mebla.

Przeczytaj także:  Domowy peeling - ważne złuszczanie skóry twarzy

Rozpowszechnienie stolika kawowego spowodowały zmiany w strukturze społeczeństwa. Lata 50 XX wieku w USA to czas zwiększającego się znaczenie klasy średniej. Łatwy dostęp do telewizji i plan tygodnia zakładający wolne weekendy, przyczyniły się do spędzania czasu wolnego w salonie. Integralną częścią pokoju gościnnego stał się więc mebel pozwalający na ulokowanie filiżanki kawy i drobnych przekąsek. W bogatych amerykańskich domach nieco wyższe stoliki kawowe umożliwiały ekspozycję zdjęć oraz albumów rodzinnych. Obcy trend został, w niedługim okresie czasu, rozpowszechniony w Europie i pozostałych częściach świata. Dziś stolik kawowy to nieodzowny element modnego wnętrza.

Stolik kawowy do nowoczesnego wnętrza

Stolik kawowy w nowoczesnym wnętrzu może przybierać wiele form. Fani stylu skandynawskiego powinni zdecydować się na model wykonany z jasnego drewna w połączeniu z bielą. Klasyczny blat wsparty na czterech nogach jest elegancki i wtapia się w uniwersalne wnętrze.

Osoby lubiące niestandardowe formy nawiązujące do sztuki współczesnej z pewnością odnajdą idealny mebel przybierający kształt unikalnej bryły. Stolik kawowy nie musi mieć konstrukcji blatu osadzonego na czterech nóżkach. Minimalistyczna podstawa utrzymana w jednym kolorze to odzwierciedlenie lat 60 w modernistycznym wydaniu.

Przeczytaj także:  Rodzaje kaw - Ciekawostki czarnego naparu

W nowoczesnych domach odnaleźć można również swobodne nawiązania do natury. Architekci coraz częściej inspirują się przyrodą. Połączenie szklanej płyty osadzonej na kamieniach to propozycja awangardowa, która nada przestrzeni unikalnego wyglądu.

Pomimo że historia stolika kawowego sięga wiele wieków wstecz, mebel ten jest wciąż jednym z najpopularniejszych produktów wnętrzarskich. Na stronie Edinos.pl odnajdą Państwo propozycje wielu mebli w różnej rozpiętości cenowej i nawiązujących do każdego stylu. Warto uczynić swój stolik kawowy centrum salonu i zdecydować się na niecodzienną formę.

Informacja prawna