Farba tablicowa w aranżacji pokoju dziecięcego

Farba tablicowa już od lat cieszy się ogromną popularnością wśród aranżacyjnych trendów. Dlaczego tak ją lubimy? Bo urozmaica wnętrze, posiada wiele praktycznych zastosowań, niesie ze sobą ogromną frajdę, a przy okazji ratuje ściany od niezmywalnych rysunków. Dlatego tak chętnie wybieramy ją do sypialni naszych dzieci. Poznajcie kilka aranżacji pokoju dziecięcego z farbą tablicową w roli głównej!

Dla pilnego ucznia 

Zacznijmy od rozwiązania, które – siłą rzeczy – pierwsze przychodzi na myśl, gdy mówimy o farbie tablicowej. Możemy zmienić fragment jednej ze ścian w pokoju dziecka w prawdziwą, szkolną tablicę! Taka aranżacja może okazać się szczególnie praktyczna podczas nauki pisania, domowych korepetycji oraz innych zajęć dodatkowych. Pomoże także urozmaicić samodzielną naukę dziecka i dodatkowo zmotywować je do rozwijania swoich umiejętności. W końcu pisanie po ścianie przemienionej w tablicę jest znacznie ciekawsze od pisania w zeszycie! Tak urządzony pokój zapewne nie raz, w czasie zabawy, stanie się klasą, w której uczyć się będą wszystkie lalki i misie. Oby tylko pamiętały o odrobieniu pracy domowej, by nie zostać wywołanym do tablicy!

Dla małego artysty 

Dzieci często, w różnych nieoczekiwanych momentach, miewają nagły zryw weny twórczej. Dla dobra ścian lepiej pochować wtedy wszystkie niezmywalne flamastry, grube, przebijające markery i inne przybory młodego malarza. Dla tak kreatywnych dzieci farba tablicowa (www.tikkurila.pl) w pokoju będzie absolutnym strzałem w dziesiątkę! Do tego, pomalowana nią powierzchnia wcale nie musi być czarna czy zielona, jak tablica szkolna. Wystarczy dobrać odpowiednią farbę, taką jak farba tablicowa Tikkurila Liitu, którą można zabarwić na tysiące kolorów z palety Tikkurila Symphony. Dzięki temu farba doskonale dopasowuje się do aranżacji całego wnętrza, stając się jej integralną częścią. Dzieci beztrosko mogą tworzyć swoje kolejne, wspaniałe dzieła, bez obaw uszkodzenia pomalowanej powierzchni. Stare rysunki można szybko zetrzeć, robiąc miejsce na nowe, ciekawe propozycje artystyczne. W pokoju, który tak sprzyja twórczym zapędom, nie straszna nuda!

Nie tylko na ścianie

Czy wiedzieliście, że niektóre farby tablicowe mogą być stosowane na różnych powierzchniach, nie tylko na ścianach? Jedną z nich jest wspomniana wcześniej Tikkurila Liitu, która umożliwia tworzenie kolorowych i spersonalizowanych tablic kredowych na ścianach, drzwiach , meblach, a także małych przedmiotach w domu. Farba jest jest  prosta w aplikacji. Tworzy jednolitą powierzchnię, dobrze współpracuje z kredą i wytrzymuje wielokrotne przecieranie.

Farba tablicowa zachwyca nie tylko dzieci, ale także ich rodziców. To produkt, po który warto sięgnąć podczas tworzenia aranżacji w pokoju swoich pociech.

Informacja prawna