Dowiedz się, co eksperci sądzą o roletach dachowych

Podstawową funkcją rolet dachowych jest ochrona pomieszczeń przed nadmiernym ogrzewaniem się od promieni słonecznych. Co warto wiedzieć, nim kupimy rolety dachowe? Czym kierować się w wyborze? Zebraliśmy podpowiedzi specjalistów.

Dlaczego warto zamontować rolety dachowe?

Aby pomieszczenia na poddaszu nie nagrzewały się do nadmiernie wysokich temperatur, konieczne jest ich odpowiednie zaizolowanie. Jednak sama termoizolacja nie poradzi sobie z tym zadaniem, jeśli nie zadbamy również o wnęki okienne. Rolety dachowe są jedynym sposobem pełnego zasłonięcia okna, które skutkują nawet 95% zmniejszeniem ilości wnikającego do wnętrza ciepła. W okresie zimowym, szczególnie w czasie wichur, śnieżyc i ulew, rolety dachowe będą również idealną barierą chroniącą przed „uciekaniem” ciepła na zewnątrz.

To jednak nie jedyny plus rolet dachowych – w ruchliwych miastach mogą one również pomóc wyciszyć pomieszczenie, a także odpowiednio je zaciemnić, aby stworzyć przytulny klimat w sypialni.

Sterowanie roletami dachowymi

Rolety zewnętrzne są najczęściej dość ciężkie, dlatego aby mieć komfort ich użytkowania, warto sięgać po modele wyposażone w silniki elektryczne. W ten sposób obsługa rolet zewnętrznych, również tych dachowych, jest w pełni intuicyjna, nie wymaga siły fizycznej i może być zamontowana nawet wtedy, kiedy samo okno dachowe jest otwierane manualnie, a nie elektrycznie.

Warto wiedzieć, że najbardziej nowoczesne modele rolet zewnętrznych zasilanych jest energią płynącą ze słońca – to idealne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku okien dachowych, które zazwyczaj są najbardziej nasłonecznione ze wszystkich. To rozwiązanie oprócz ekologii, ma jeszcze jeden plus: nie wymaga prowadzenia przewodów elektrycznych do okiennic. Instalowanie takich rolet dachowych jest bezinwazyjne i oszczędza wiele kosztów związanych z montażem i czasem pracy.

Zaadaptowane poddasze bez przeszkód

Adaptacja poddasza to coraz częściej wybierany model zwiększania powierzchni życiowej w domach, jak również wynajdywania dodatkowych lokali w już istniejących budynkach wielorodzinnych. Chociaż bez wątpienia poddasza mają wiele unikalnych, pożądanych cech, jak niestandardowe możliwości aranżacji przestrzeni, skosy, widok na niebo, brak sąsiadów z góry, mieszkania tego typu generują również wiele wyzwań. Bez wątpienia jednym z nich jest nadmierne nagrzewanie się latem i szybkie wychładzanie zimą. Aby zapewnić sobie komfort cieplny, warto wybrać rolety dachowe sprawdzonej firmy, odpowiednio zaizolować dach oraz ścianki kolankowe. Rolety pozwalają również zapewnić maksimum bezpieczeństwa i intymności – jest to szczególnie ważne w miastach, jeśli dany budynek otoczony jest wyższymi blokami, których mieszkańcy mogą zajrzeć przez okna dachowe do naszego mieszkania.

Rolety dachowe to prawdziwy must have w przypadku mieszkań lub pokojów na poddaszu – podczas gdy można zrezygnować z rolet zewnętrznych na dolnych piętrach, w przypadku poddasza będzie to generować realne straty, np. związane z ogrzewaniem.

Montaż rolet dachowych jest nieskomplikowany i może być przeprowadzony na każdym etapie realizowania inwestycji, dlatego nigdy nie jest na to za późno. Wybierając profesjonalną markę mamy pewność, że uzyskamy wieloletnią gwarancję na zakupiony produkt i wieloletni serwis pomontażowy.

Informacja prawna