Jakie buty wybrać dla dziecka na wiosnę?

Choć kalendarzowa wiosna zbliża się wielkimi krokami, to warto pamiętać, że upłynie jeszcze sporo czasu, zanim na zewnątrz zrobi się naprawdę ciepło. Pomimo tego, warto już dziś zastanowić się nad wyborem odpowiednich butów dla dziecka, które założy, gdy tylko stopnieją śniegi. Jakie obuwie będą najlepsze na wiosnę?

Wczesna wiosna i śniegowce?

Największy problem zazwyczaj sprawia rodzicom wybór obuwia dziecięcego na pierwsze dni wiosny. Faktem jest, iż początkowo temperatura na zewnątrz nie jest zbyt wysoka – końcówka marca i początek kwietnia często przypominają raczej lekką zimę, niż ciepłą wiosnę. Z drugiej jednak strony w tym czasie rzadko już towarzyszą nam większe opady śniegu, stąd zwykle chowamy dziecięce śniegowce głęboko do szafy. Jakie buty sprawdzą się najlepiej w pierwszych dniach wiosny, gdy nie jest jeszcze zbyt ciepło? Najlepszym wyborem będą lekkie, lecz ocieplane botki dla dzieci bądź trapery. Zwykle nie posiadają one bardzo grubego podszycia, dzięki czemu będą idealne, gdy temperatura na dworze nie przekracza jeszcze 10 stopni. Warto pamiętać, że ziemia wciąż jest wychłodzona po zimie, dlatego lepiej nie proponować dzieciom lekkich adidasów pod koniec marca. Jeśli jednak na dworze robi się już naprawdę ciepło, to dobrze zdecydować się na zakup sneakersów z wyższą cholewką. Dziecięce sneakersy doskonale chronią przed wiatrem, lecz z drugiej strony nie są ocieplane, dzięki czemu małe stópki nie będą się w nich pocić.

Gdy zaczyna robić się ciepło

Wiosny w Polsce są nieobliczalne – czasami już w marcu robi się naprawdę ciepło, czasem zaś nawet w maju temperatura nie nastraja do wychodzenia na zewnątrz. Warto więc zainwestować w buty, które sprawdzą się przy każdej pogodzie. Są to uniwersalne, sportowe obuwie dla dzieci. W ich roli mogą wystąpić oczywiście sneakersy, lecz równie dobrze mogą być to zwyczajne adidasy. Dobrym wyborem będą też trampki, jednak pamiętajmy, że są one zarezerwowane wyłącznie na suche dni. Co prawda, po przemoczeniu trampki schną stosunkowo szybko, jednak dziecko, które spaceruje z mokrymi stopami, może łatwo się przeziębić. Gdy na zewnątrz wiosna zacznie przypominać lato, warto zaopatrzyć dziecko w dobrej jakości sandałki. Dla maluszków wybierzmy modele z zakrytymi palcami, które sprawdzają się zwłaszcza wtedy, gdy dziecko dopiero uczy się chodzić. Dla nieco starszych dzieci możemy wybrać normalne sandały – ważne, aby nie były one zbyt luźne, natomiast z przodu nie pozostawało zbyt dużo miejsca, dzięki czemu dziecko nie potknie się o własne buty.

 

Informacja prawna