Doradztwo personalne – zakres usługi

Umiejętne zarządzanie kapitałem pracowniczym w dużej mierze warunkuje sukces biznesu, ponieważ to właśnie pracownicy odpowiadają za sprawne działanie przedsiębiorstwa, jego efektywność i produktywność.

Jak jednak dobrze zarządzać ludźmi, gdy nie ma się w tej dziedzinie żadnego doświadczenia? Wszystkim przedsiębiorcom stającym przed takim dylematem na szczęście z pomocą może przyjść agencja doradztwa personalnego, czyli firma specjalizująca się w usługach doradczych z zakresu tzw. miękkiego HR.

Co obejmuje doradztwo personalne?

Miękki HR to działania działu kadr odpowiadające za jakość pracy w przedsiębiorstwie, a więc wszystko, co ma związek z zatrudnieniem pracowników, od ich pozyskiwania przez  utrzymanie i rozwój po outplacement. Agencja doradztwa personalnego zajmuje się optymalizacją tych działań, dlatego w zakres jej usług wchodzi employer branding, rekrutacja, onboarding, a także tworzenie ścieżek kariery, szkolenia i warsztaty oraz badania poziomu satysfakcji z pracy i wdrażanie najlepszych strategii jego poprawy, a jeśli pracodawca zdecyduje się z jakiegoś powodu rozwiązać umowę z pracownikiem, również pomoc w zakończeniu współpracy. Poza tym doradztwo personalne obejmuje też tworzenie polityki personalnej gwarantującej zawsze poprawne relacje na linii personel – kierownictwo i wysoką kulturę pracy w danej firmie. Realizacja tych zadań spoczywa oczywiście na barkach wysoko wykwalifikowanego eksperta z ogromnym doświadczeniem i specyficznymi, niezbędnymi w tej pracy kompetencjami. Takich ekspertów możemy znaleźć na SalesHR.pl.

W czym jeszcze pomaga doradca personalny?

Czasami wydaje nam się, że nasza firma działa bez zarzutu, ale z jakiegoś powodu jej produktywność nie osiąga zadowalającego poziomu. Być może istnieje więc problem z kadrą, którego nie dostrzegamy? Jak to sprawdzić? W takiej sytuacji również nieoceniona okazuje się pomoc doradcy personalnego. Na nasze zlecenie ekspert ten może przeprowadzić w firmie profesjonalny audyt pod kątem personalnym, który pozwoli zdiagnozować ewentualne nieprawidłowości i je wyeliminować, a także rozpoznać mocne obszary i je rozwinąć. Jak widać, doradztwo personalne ma bardzo szeroki zakres działania. Decydując się na takie rozwiązanie, zadbamy więc o firmę kompleksowo.

Informacja prawna