Czy opłaca się naprawiać biżuterię ?

Naprawy jubilerskie a wartość biżuterii

Jubilerska robota – te słowa można traktować dosłownie, są także synonimem wyjątkowo trudnej, precyzyjnej i pracochłonnej czynności. Nie bez powodu – prawdziwa, ręcznie wytwarzana biżuteria to nierzadko prawdziwe dzieło sztuki. Często oprócz wartości przeliczanej na metale i kamienie szlachetne i wartości artystycznej ma bardzo wysoko cenioną przez właściciela wartość emocjonalną. Pamiątki przechowywane w rodzinie od pokoleń, upamiętniające ważne wydarzenia sprawiają, że nawet skromny na oko pierścionek lub naszyjnik może okazać się bezcenny. Naprawy jubilerskiej stare biżuterii może dokonać tylko doświadczony rzemieślnik, który potrafi przywrócić jej dawną świetność. Niestety jest to usługa kosztowana, nierzadko przekraczająca rynkową wartość przedmiotu. Wybór należy do klienta i nigdy jubiler nie powinien przeprowadzać tego typu naprawy bez konsultacji i szczegółowego przedstawienia kosztorysu.

Gdzie można naprawić biżuterię ?

Lepiej nie próbować robić tego samemu, ani nie powierzać cennego przedmiotu znajomej „złotej rączce”. Naprawy jubilerskie wymagają wiedzy, doświadczenia i specjalistycznego sprzętu. Kompleksową naprawą biżuterii zajmuje się firma Artar.eu. Przed naprawą jubiler informuje klienta o jej kosztach i użytych materiałach. Artar.eu jest w stanie zastosować do naprawy własne złoto dobierając jego próbę a nawet odcień tak, żeby nie pozostawić śladu ingerencji. Ponieważ Artar.eu posiada wszelkie niezbędne zezwolenia i licencje na obrót kamieniami szlachetnymi może uzupełnić braki w cennej biżuterii wstawiając brylanty wyposażone w międzynarodowe certyfikaty. Wszystkie naprawy jubilerskie wykonywane przez artar.eu są fachowe, rzetelne i bezpieczne dla cennych przedmiotów. Firma podejmuje się zarówno standardowych, stosunkowo prostych usług jak i wyjątkowo trudnego odtwarzania uszkodzonych fragmentów starych przedmiotów o znacznej wartości artystycznej.

Jakie naprawy jubilerskie wykonuje się najczęściej ?

Do standardowych napraw należą między innymi: zmiana rozmiarów obrączek i pierścionków, skracanie i przedłużanie łańcuszków, czyszczenie biżuterii, usuwanie plam i uszkodzeń, uzupełnianie ubytków i  grawerowanie. Do bardziej zaawansowanych należy odtwarzanie skomplikowanych ażurowych lub filigranowych wzorów, a także dopasowywanie brakujących kamieni szlachetnych. Oprócz umiejętności artystycznych i znajomości rzemiosła w naprawach jubilerskich wykorzystuje się najnowocześniejsze zdobycze techniki z drukiem 3D włącznie.

Informacja prawna