Domowa odżywka do rzęs – jak ją wykonać?

Długie, gęste i piękne rzęsy to marzenie wielu kobiet. Są one bowiem oprawą oczu i nadają spojrzeniu zalotności i blasku. Niestety, nie wszystkie możemy poszczycić się rzęsami jak z reklamy tuszu do rzęs. Czy można coś na to zaradzić? Oczywiście! I nie trzeba na to wydawać majątku, ani spędzać wielu godzin na przedłużeniu. Dzięki domowym metodom rzęsy będą piękne i zadbane.

Domowa odżywka do rzęs – zalety

Dzięki domowej odżywce do rzęs https://klinika-urody.com.pl/domowa-odzywka-do-rzes/ można zagęścić i wydłużyć swoje naturalne rzęsy. Pamiętać należy również o tym, że każdą z odżywek sporządzonych w domowym zaciszu można również wykorzystać do brwi. Tak jak w przypadku rzęs, zagęści i przyciemni ona włoski.

Jakie więc są zalety domowej odżywki do rzęs?

  • Wydłużenie i zagęszczenie
  • Podkręcenie
  • Wzmocnienie
  • Zapobieganie wypadaniu
  • Odżywianie i nawilżanie
  • Baza pod makijaż rzęs

Przepisy na domową odżywkę do rzęs

Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych przepisów, które z powodzeniem można wykorzystać do rzęs i brwi. Do aplikacji można wykorzystać specjalne lub oczyszczone z tuszu szczoteczki, a nakłada się je tak jak maskarę. Oczywiście pamiętamy o tym, że wybraną przez nas odżywkę aplikujemy jedynie na czyste rzęsy. Zobacz również jak zrobić domową odżywkę do rzęs https://ctn.com.pl/domowa-odzywka-do-rzes/

Odżywka z olejem rycynowym

Olej rycynowy zmieszany z kapsułka witaminy A+E to idealny przepis nie tylko na wzmocnienie i zagęszczenie rzęs, ale również na przyciemnienie samych włosków. Dodatkowo ma działanie przeciwdziałające wypadaniu i stymuluje wzrost rzęs. Ze względu na tłustą formułę najlepiej stosować na noc, a żeby szybko osiągnąć efekty nakładamy codziennie.

Odżywka z olejem z wiesiołka i olejem kokosowym

W równych proporcjach należy zmieszać olej kokosowy wraz z olejem z wiesiołka. Mieszanka ta świetnie odżywia rzęsy i ma działanie przyspieszające ich wzrost. Dodatkowym atutem będzie zagęszczenie włosków. Ją także, tak jak odżywkę z olejem rycynowym, dobrze jest codziennie nakładać na noc.

Odżywka z witaminą E

Kapsułkę witaminy E wyciskamy na czyste naczynie i wacikiem przecieramy rzęsy. Witamina E działa wzmacniająco i odżywiająco, dodatkowo potęgując nawilżenie. Z tej odżywki korzystać można dwa razy dziennie i jest to świetna baza pod makijaż oka.

Odżywka z aloesem i olejem konopnym

Kolejna propozycja to mix aloesu i oleju konopnego, dzięki którym rzęsy będą nie tylko stymulowane do wzrostu, ale również odpowiednio pielęgnowane od zewnątrz. Dodatkowo ta mieszanka pogrubia i zagęszcza rzęsy.

Odżywka do rzęs z mleka

Najprostszy, najszybszy i nieco zapomniany sposób na wzmocnienie, nawilżenie i odżywienie rzęs. Przemywaniem rzęs mlekiem zagęszcza je i świetnie pielęgnuje. Można wykorzystywać mleko solo albo dla pokręcenia efektu dodać wybranego przez siebie olejku.

Odżywka do rzęs z zielonej herbaty

Zielona herbata działa zapobiegająco na kruszenie się rzęs, a jednocześnie chroni je i przeciwdziała wypadaniu. Odżywkę z zielonej herbaty można stosować nawet dwa razy dziennie, dzięki czemu efekty będą szybkie i widoczne.

Jak widać jest wiele sposobów na pielęgnację rzęs i każda z nas może znaleźć, odpowiedni dla siebie, przepis na odżywkę. Warto dbać o rzęsy, bo codzienny makijaż i demakijaż mają negatywny wpływ na ich wygląd i kondycję. Odżywki robione samodzielnie mają naturalny skład i nie zawierają składników chemicznych. Dzięki nim spojrzenie zostanie podkreślone i nie będzie konieczności posiłkowania się sztucznymi rzęsami. Domowe sposoby są niezwykle skuteczne, można wykorzystać ulubione składniki i mieć pewność, że wybrana mikstura nie zrujnuje nam portfela. Zachęcamy do eksperymentowania z odżywkami i życzymy spektakularnych efektów.

Informacja prawna