4 mity o rowerach miejskich

Drogie paliwo, wieczne korki i problemy z parkowaniem w mieście, skutecznie odstraszają od poruszania się po nim samochodem. Ogromną popularność z roku na rok zyskuje przemieszczanie się za pomocą rowerów. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, wiele miast wprowadziło możliwość, wypożyczenia rowerów na ulicach. Rower to najbardziej ekonomiczny środek transportu. Wybór odpowiedniego pojazdu do poruszania się miejskimi ulicami nie jest łatwy, a wokół rowerów miejskich powstało wiele mitów.

Rower miejski tylko do jazdy po mieście

Wybierając idealny rower, chciałoby się kupić pojazd jak najbardziej uniwersalny. Mało kto ma możliwości finansowe i lokalowe do trzymania kilku rowerów. Z tego powodu często rower miejski jest pomijany przy wyborze roweru do przemieszczania się po mieście, choć wydawałoby się, że nie ma prostszego zakupu. Na co komu rower tylko do miasta skoro czasami mamy chęć pojechać na wycieczkę za miasto, przejechać jakąś krajobrazową drogą rowerową, albo popedałować szybciej, aby spalić trochę tłuszczyku. Rower miejski tylko z nazwy jest miejski, świetnie poradzi sobie również poza miastem, a jazda na nim jest bardzo komfortowa. Na długie wycieczki duże, wygodne siodełko i wyprostowana pozycja za kierownicą, sprawdzają się idealnie.

Rower miejski tylko w dobrą pogodę

Nieprzewidywalna pogoda, szarobura jesień i zimna zima sprawiają, że większość osób nie traktuje przemieszczania się rowerem jako alternatywy dla samochodu. Jak dojechać do pracy, gdy z nosa kapie deszcz albo śnieg zacina prosto w oczy? Na te niedogodności można się przygotować i cieszyć się plusami jazdy jednośladem przez cały rok. Odpowiednie ubranie, które ochroni przed zmoczeniem wożone na dnie koszyka w rowerze miejskim, pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek. Rozwiązaniem może być również odzież na zmianę pozostawiona w miejscu pracy. Nie ma złej pogody na rower, są tylko źle ubrani rowerzyści.

Rowerem miejskim nie przewiozę zakupów i dzieci

W tym przypadku rower miejski nie ma sobie równych. Duży kosz z przodu pomieści najdelikatniejsze zakupy. Natomiast na bagażniku tylnym bez problemu zamontujemy sakwy. Obecnie wybór toreb z możliwością montażu na rowerze jest przeogromny, zaczynając od zwykłej sakwy rowerowej za kilkadziesiąt złotych, po stylowe torby w najmodniejsze wzory. Znajdziemy nawet plecaki rozpinane na pół, które można przewiesić na bagażniku. Przeciętna sakwa ma około 20 litrów co przy dwóch sztukach, daje nam pojemność 40 litrów. To tyle, co duży plecak turystyczny. Z pewnością wystarczy na duże zakupy albo na przewiezienie potrzebnych rzeczy do pracy. Młodsze dzieci można przewozić w przeznaczonych do tego siedzonkach montowanych na ramie rowerowej. Starsze dzieciaki chętnie będą pedałować koło rodzica na swoich jednośladach.

Rower miejski jest brzydki

Rowery w wersji miejskiej mają wiele odsłon, a ich różnorodność pozwoli znaleźć każdemu coś dla siebie. Dla fanów stylowych kształtów świetnym rozwiązaniem będzie rower cruiser w bogatej ofercie kolorystycznej. Wielbiciele klasyki zapewne chętnie sięgną po klasyczny rower holenderski, który świetnie komponują się z miejskim krajobrazem. Rowery dedykowane do jazdy po mieście to bardzo bogata gama kształtów, kolorów i stylów. Każdy znajdzie swój wymarzony rower do podróżowania po mieście.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna