Dlaczego warto kupić dywan orientalny i na co należy zwracać uwagę podczas zakupów?

orientalny dywan

Dywany orientalne znów zyskują na popularności. To idealne rozwiązanie dla osób, które szukają rozwiązań niestandardowych, klasycznych, ale i po prostu zawsze modnych. Dywany orientalne to dodatkowo nieprzeciętna jakość, ręczne wykonanie i niebywała trwałość, dzięki czemu tak dobrze wyglądają one nawet wiele lat później.

Rozwiązanie zawsze modne

Dywany orientalne to idealny wybór, jeżeli szukamy rozwiązań na lata, również pod kątem ich estetyki i mody. Dywany tego typu niemal z niej nie wychodzą, dlatego były one doceniane zarówno sto lat temu, jak i obecnie – to idealny obraz ich uniwersalnej estetyki. Jeżeli poszukujemy dywanu, który będzie sprawdzał się przez długie lata, i pasował do naprawdę różnie wyposażonych i urządzonych wnętrz, dywan orientalny będzie idealnym wyborem.

Dywanu w stylu orientalnym – czym się różnią?

Poszukując dywanów orientalnych, na pewno dość szybko uda nam się trafić na dywany w stylu orientalnym. Jak widać, różnica w nazwie jest naprawdę symboliczna, czy jest więc czym się przejmować, zwłaszcza że dywany tego typu będą najpewniej znacznie tańsze? Niestety, tak.

Dywany w stylu orientalnym najczęściej cechują się bardzo podobną estetyką, lecz to jedna z niewiele wspólnych cech. Nie są one produkowane ręcznie, nie pochodzą z takich krajów, jak Irak czy Pakistan, nie są tak wytrzymałe, nie są tak odporne na działanie czasu. W praktyce będą to dywany, które będą po prostu ładne, jednak będą jakościowo znacznie odbiegać od prawdziwych, orientalnych dywanów.

Wysoka jakość dywanów

Dywany orientalne są naprawdę bardzo wysokiej jakości. Dzięki temu można obecnie trafić na modele, które mają już dziesiątki lat, wyglądają świetnie, a do tego ich cena znacząco wzrosła od momentu ich zakupu! Dywany orientalne najczęściej wykonywane są ręcznie, przez lokalnych artystów lub rzemieślników, z wełny lub jedwabiu. Poszczególne osoby posiadają najczęściej ogromne doświadczenie w ich tkaniu, co jest gwarancją znakomitego wykonania, nawet w przypadku najmniejszych detali.

Cena, która rośnie

Chociaż dywany nie są najpewniej najczęściej kupowane jako forma inwestycji, dywany orientalne mogą zaliczać się do tego wąskiego grona. Jeżeli zainwestujemy w naprawdę znakomity dywan orientalny, a następnie będziemy dbać o jego pielęgnacje i czyszczenie, dywan będzie cały czas prezentował się znakomicie, i to przez wiele lat. Jego ceną będzie więc rosnąć, a w pewnym momencie może stać się prawdziwym antykiem. Warto mieć to na uwadze zwłaszcza wtedy, gdy okazuje się, że inne dywany po jakimś czasie nie nadają się na sprzedaż, również dlatego, że po prostu przestają być modne, a nowe trendy sprawiając, że każdy kupuje już zupełnie inne dywany – dlatego również warto stawiać na tak uniwersalne rozwiązania, jak właśnie dywany orientalne.

Ręczne wykonanie

Dla wielu klientów ważne będzie również to, ze dywany orientalne wykonywane są ręcznie. Nie jest to bezduszna praca fabryki, lecz realne dzieło artysty lub rzemieślnika, który nad tym pracował. Mamy więc świadomość, że kupujemy coś o znacznie większej wartości, niż jedynie drogi dywan z fabryki. Ręczne wykonanie sprawia również, że nigdy nie ma dwóch identycznych dywanów, każdy z nich będzie po prostu przedmiotem absolutnie wyjątkowym. Na koniec warto pamiętać, że ręczne wykonanie to również niesamowita jakość.

Dla części osób istotne może być również to, że kupując taki dywan, wspiera się osobę odpowiedzialną za jego wykonanie. To nie jedynie duża firma czy sam sklep, ale również docenianie pracy osób, które zajmują się swoim rzemiosłem często od dziesiątek lat.

Czy warto kupić dywan orientalny?

Zdecydowanie tak. Dywany orientalne nie należą do tanich, i faktycznie często można kupić ładne, ale i tańsze dywany. W tym wypadku płaci się jednak nie tylko za wygląd, ale również za jego ponadczasowość. Ten dywan po prostu nie wyjdzie z mody, co jest jego olbrzymim plusem, również w kontekście potencjalnej odsprzedaży.

Dywany orientalne to znakomita jakość, ręczne wykonanie czy indywidualność, gdyż nigdy nie trafi się na drugi taki sam dywan. Nie może więc dziwić, że tak wiele osób decyduje się na zakup dywanów orientalnych. Ich zakup możliwy jest m.in. w sklepie Carpets&More, który oferuje tysiące wyjątkowych modeli, które wygodnie można zobaczyć i poznać na ich stronie internetowej.

Informacja prawna