Dlaczego butelka do karmienia to dobre rozwiązanie dla mamy i dziecka?

Dlaczego butelka do karmienia to dobre rozwiązanie zarówno dla mamy, jak i dziecka? Z tym pytaniem wbrew pozorom boryka się dosyć spora liczba kobiet, zarówno tych, które już urodziły dziecko, jak i tych, które mają to dopiero przed sobą.

Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż wiele kobiet nie zawsze ma możliwość nakarmienia dziecka piersią. Dlatego też postanowiliśmy wspólnie z wami przyjrzeć się kwestii tego, dlaczego zakup specjalnej butelki do karmienia to dobry pomysł.

Praktyczne rozwiązanie

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, wiele kobiet nie zawsze ma możliwość nakarmienia dziecka piersią. W tym wypadku pozostają im do wyboru dwie opcje, a mianowicie sztuczne mleko, które pozbawione jest wielu składników odżywczych, takich jak, chociażby witaminy.

Drugą opcją jest zakup specjalnej butelki przeznaczonej do karmienia. Dzięki temu kobiety mogą wcześniej przygotować za pomocą laktatora pokarm dla swoich maluszków i przechowywać go w lodówce, a gdy zajdzie taka potrzeba, po prostu podgrzać go i podać dziecku do picia.

Należy jednak przy tym pamiętać, że nie może to być byle jaka butelka. Wiele z was zapewne w tym momencie zastanawia się dlaczego? Odpowiedzią jest tutaj zmiana temperatur. W przypadku zwykłej butelki może ona powodować między innym:

  • utratę wartości odżywczych, co może mieć negatywny wpływ na prawidłowy rozwój dziecka,
  • namnażanie się różnego rodzaju bakterii, które mogą u dziecka powodować na przykład rozstrój żołądka,

Czym wiec charakteryzuje się specjalna butelka do karmienia?

Kluczem do sukcesu jest tutaj odpowiedni kształt butelki. Z jednej strony pozwala on na równomierne jej wypełnienie, dzięki czemu czas schłodzenia lub podgrzania pokarmu skraca się kilkukrotnie, przez co po pierwsze pokarm w wyniku podgrzewania nie traci swoich właściwości odżywczych, po drugie znacząco ogranicza to namnażanie się różnego rodzaju szkodliwych drobnoustrojów.

Co ciekawe, z powodzeniem może być ona czyszczona na przykład w zmywarce, dzięki czemu jeszcze łatwiej jest zachować odpowiedni poziom higieny. Co ciekawe, butelka wyposażone jest również w specjalny adapter, dzięki któremu pokarm może być pompowany bezpośrednio do butelki.

Butelka wyposażona jest także w specjalny odpowietrznik, dzięki któremu możemy pozbyć się nadmiaru powietrza, a co za tym idzie zminimalizować ryzyko wystąpienia u dziecka kolek.

Kształt butelki ma również przełożenia na zachowanie naszego dziecka- dzięki kształtowi przypominającemu pierś matki, dziecko może chwytać ją, co z kolei może ułatwić karmienie innym osobom. W wraz z butelką w zestawie możemy znaleźć:

  • trzy butelki do karmienia,
  • trzy smoczki o wolnym przepływie,
  • trzy nakładki zabezpieczające na smoczki,
  • trzy nakrętki na butelki,
  • jeden adapter do laktator,

Podsumowanie

Zakup specjalnej butelki do karmienia dziecka może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, jeżeli kobieta w danym momencie nie może z różnych względów nakarmić dziecka za pomocą piersi.

Rozwiązanie to z pewnością jest lepszym pomysłem niż sztuczny pokarm lub też naturalny, ale nie prawidłowo przechowywany. Jeżeli więc zależy nam na prawidłowym rozwoju naszego dziecka, to warto rozważyć zakup specjalnej butelki przeznaczonej do karmienia dziecka. Dobre butelki do karmienia znajdziesz na tej stronie.

Informacja prawna