Dieta wegetariańska – jak powinien wyglądać jadłospis tygodniowy?

Dieta wegetariańska ma wielu zwolenników. Coraz więcej osób ogranicza lub całkowicie wyłącza z jadłospisu mięso. Tak jak kiedyś uważano, że wegetarianizm nie może być zdrowy, tak teraz dzięki przeprowadzonym badaniom można uznać, że dieta bezmięsna jest korzystna dla organizmu. Nie tylko sprzyja redukcji wagi, ale również ma pozytywny wpływ na cholesterol. Zobacz, dlaczego warto ją wdrożyć!

Dieta wegetariańska – jakie korzyści zapewnia organizmowi?

Jeszcze do niedawna spora część Polaków była przeciwna diecie bezmięsnej. Mięso kojarzyło się z jedynym prawowitym źródłem białka, bez którego organizm nie będzie prawidłowo funkcjonował. Jednak według WHO (Światowa Organizacja Zdrowia), mięso czerwone i przetworzone przyczynia się do powstawania nowotworów. Poza tym osoby jedzące mięso mają nadwagę częściej niż wegetarianie. Wynika z tego, że dieta wegetariańska może chronić nas przed chorobami i sprzyjać redukcji wagi.

Ponadto większość dań w jadłospisie wegetariańskim składa się z produktów lekkostrawnych. Dzięki temu unikniemy poczucia ciężkości i związanego z tym spadkiem poziomu koncentracji.

Dieta wegetariańska – jadłospis tygodniowy

Jak widać ograniczenie mięsa może przynieść mnóstwo korzyści. Co więcej, to korzyści nie tylko dla nas, ale też dla Planety. Co w takim razie jeść zamiast mięsa na diecie wegetariańskiej? Przykładowy jadłospis tygodniowy znajdziesz na przykład na stronie https://www.sklep.bielskidietetyk.pl/dieta-wegetarianska. To plan żywienia stworzony przez doświadczonego dietetyka. Wybierając go masz pewność, że w Twojej diecie nie zabraknie niezbędnych składników odżywczych. Pamiętaj, że wegetarianizm to nie tylko owoce i warzywa. Do prawidłowego funkcjonowania potrzebujesz białka, którego najwięcej znajduje się w mięsie. Musisz więc znaleźć zdrowe zamienniki. Z pomocą specjalisty na pewno Ci się uda. Przekonasz się, że dieta wegetariańska nie musi być nudna. Jadłospis tygodniowy uwzględni Twoje ulubione potrawy i ułatwi redukcję masy ciała.

Informacja prawna