Poznaj Kąty Rybackie! Noclegi i apartamenty nad morzem w otoczeniu pięknej przyrody

Kąty Rybackie noclegi – pomnik i ławeczka rybaka w Kątach Rybackich

Szukasz pomysłu na noclegi nad morzem? Rozważ Kąty Rybackie! Apartament w tej wsi pozwoli Ci poznać jej walory przyrodnicze i krajobrazowe – to na jej terenie i w najbliższych okolicach znajduje się znany w całym kraju rezerwat przyrody, w którym m.in. udało się odtworzyć populację kormoranów. Jeśli dodać do tego komfortowe noclegi, Kąty Rybackie stają się idealnym miejscem na spokojny urlop w otoczeniu pięknej przyrody.

Kąty rybackie – noclegi dla spragnionych spokoju

Kąty Rybackie znajdują się na terenie Mierzei Wiślanej, 17 km od Krynicy Morskiej i 56 km od Gdańska. Po I rozbiorze Polski wieś została zaanektowana przez Prusy i aż do 1918 r. znajdowała się pod zaborem pruskim. W 1919 r. Kąty Rybackie znalazły się na terenie Wolnego Miasta Gdańska. Po wybuchu II wojny światowej, jak wiele innych nadmorskich miejscowości, zostały włączone do III Rzeszy, a wiosną 1945 r. ponownie znalazły się w Polsce.

Obecnie Kąty Rybackie to wieś letniskowa. Jako miejsce urlopu wybierają ją głównie osoby, dla których noclegi nad morzem mają być przede wszystkim okazją do obcowania z przyrodą. Próżno tam szukać dyskotek, nocnych klubów i innych wielkomiejskich atrakcji, ale bez problemu wynająć można komfortowe apartamenty Kąty Rybackie. W takich miejscach jak np. Kąty Rybackie Marina odpocząć można w doskonałych warunkach!

Kąty Rybackie – apartamenty nad morzem, w sercu rezerwatu przyrody

Kąty Rybackie są w całości położone na terenie Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” oraz obszarze Natura 2000. Wokół wsi oraz jej najbliższych okolic wyodrębniono również rezerwat przyrody. Powstał on już w 1957 r. Początkowo zajmował powierzchnię nieco ponad 10 hektarów, ale w 2000 r. powiększono go aż dziesięciokrotnie. Rezerwat słynie przede wszystkim z chronionej kolonii lęgowej kormoranów (największej w Polsce i jednej z największych w Europie) oraz drugiej co do wielkości kolonii lęgowej czapli siwej.

Szczególnie cenna pod kątem przyrodniczym jest kolonia kormoranów. Otóż ptaki te żyły na Mierzei Wiślanej już w połowie XIX wieku, ale tamtejsi rybacy skutecznie je wytępili (kormorany uznawano za szkodniki) – do tego stopnia, że groziło im całkowite wyginięcie. Czaple, a następnie kormorany wróciły na Mierzeję Wiślaną dopiero po II wojnie światowej i wówczas postanowiono je chronić, tworząc rezerwat ornitologiczny. Obecnie ptaki mają tam świetne warunki do bytowania, dzięki czemu gatunek udało się ocalić.

Jeśli chodzi o roślinność, rezerwat przyrody w Kątach Rybackich to przede wszystkim liczące nawet 160 lat sosny, a także turzyca piaskowa – chroniony gatunek roślin naczyniowych.

Kąty Rybackie – nocleg blisko morza dla komfortowego zwiedzania

Choć Kąty Rybackie to niewielka wieś, to jednak jest tam kilka miejsc wartych bliższego poznania. Na nabrzeżu zespołu portowego znajduje się mierzący 2 metry pomnik rybaka trzymającego rybę – jest to uhonorowanie codziennego zajęcia rybaków, wypływających w morze i podejmujących się niełatwej przecież pracy. Tuż obok pomnika znajduje się ławeczka, na której można przysiąść i podziwiać widoki na zatokę.

Będąc w Kątach Rybackich, trzeba koniecznie zajrzeć do kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Marka Ewangelisty. W porównaniu do innych nadmorskich kościołów jest dość młody, bo powstał w latach 1990-1995, ale wyróżnia się oryginalną bryłą. Ciekawe jest także jego wnętrze, pełne akcentów marynistycznych, na czele ze… śrubą napędową łodzi umocowaną na jednej ze ścian.

W Kątach Rybackich znajduje się także niewielkie Muzeum Zalewu Wiślanego, w którym można się zapoznać z historią rybołówstwa oraz szkutnictwa tego regionu. Wśród najciekawszych eksponatów trzeba wymienić m.in. oryginalny warsztat szkutniczy i 10-metrową żaglówkę.

Na urlop z dziećmi: Kąty Rybackie – noclegi (bon turystyczny!)

Kilkudniowy wypad nad morze z dziećmi? Tu również sprawdzą się Kąty Rybackie! Noclegi okażą się tańsze, gdy wykorzystacie bon turystyczny. Warto bowiem wiedzieć, że przedłużono jego ważność – do marca 2023 r.

Noclegi z dziećmi w tej niewielkiej wsi warto wykorzystać na wizytę w Pirackiej Zatoce – największym na Mierzei Wiślanej parku dmuchańców. Znaleźć tam można m.in. dmuchany statek piracki, zjeżdżalnie, boisko do piłki nożnej i wiele innych atrakcji dla najmłodszych.

Noclegi nad Morzem Bałtyckim w otoczeniu pięknej przyrody? Trudno o lepsze miejsce niż Kąty Rybackie! Apartamenty w tej niewielkiej wsi to ciekawy pomysł na dłuższy i krótszy wypoczynek.

Informacja prawna