Dieta owocowo-warzywna a turnus oczyszczający

Ludzie koncentrują się na tworzeniu zdrowych nawyków i świadomości zdrowego trybu życia. Dbają o aktywność fizyczną, aby praca i codzienne życie nie miały na nich zbyt dużego obciążenia. Odżywiają się zdrowo, smacznie, w wolnym czasie odpoczywają. Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie wakacji w kurortach i uzdrowiskach, które poprawią ogólny stan zdrowia ich ciała i umysłu. Turystyka poprawiająca życie stała się bardzo popularna w ostatnich latach i obejmuje korzystanie z usług ekspertów w zakresie diety i żywienia, sprawności fizycznej, zdrowia psychicznego, jogi i medytacji itp. Coraz więcej osób decyduje się na pobyt w takich obiektach, gdzie poza określoną aktywnością dobrana jest odpowiednia dieta (pobyty oczyszczające) na przykład taka składającej się wyłącznie z owoców i warzyw.

W Hotelu Mazowsze MEDI-SPA uczestnicy turnusów oczyszczających zachęcani są do wsłuchiwania się w swoje ciało, delikatnej dbałości o siebie i o swoją psychikę. Turnusy oczyszczające nie mają za główny cel to, aby schudnąć.  Pobyt ten ma na celu wprowadzenie zdrowych nawyków, zakłada, że uczestnicy obozu nauczą się dbać o swoje ciało poprzez oczyszczanie organizmu z toksyn, wprowadzając do codziennej rutyny dietę owocowo-warzywną. Pobyt w Hotelu Mazowsze MEDI-SPA pozwala oderwać się od zgiełku miasta i zadbać o siebie. Utrata masy ciała, która występuje, jest uważana za bardzo pożądany przez każdego „efekt uboczny”.

Co zakłada dieta owocowo-warzywna?

Dieta owocowo-warzywna pomagają ludziom poprawić jakość życia, oczyścić organizm i schudnąć. Jest to naturalna metoda wykorzystująca naukę roślin do poprawy życia w cywilizacji. Dieta nie wymaga dodatkowej wiedzy i nie jest trudna do przestrzegania. Ma tylko na celu usunięcie toksyn z organizmu i przywrócenie wewnętrznej równowagi organizmu. Dieta nie powoduje żadnych objawów, które wywołują inne diety, takich jak senność, osłabienie, drżenie rąk lub nieprzyjemne ssanie żołądka. Powolne i dokładne żucie surowej żywności, kilka posiłków dziennie oraz niskokaloryczny indeks składników odżywczych oznacza, że dieta ta przynosi bardzo szybko wiele korzyści.

Dieta owocowo-warzywna jak sama nazwa wskazuje bazuje na spożywaniu surowych pokarmów zawierających wyłącznie dwa składnik: warzywa i owoce, koncentrując się głównie na warzywach o niskiej zawartości węglowodanów. Dieta może trwać od kilku dni do kilku tygodni, a dozwolone/zalecane pokarmy to pomidory, sałata, marchew, buraki, seler, rzodkiewka, kapusta, papryka, dynia i inne. Nie należy jeść ziemniaków, które mają dużo skrobi, a owoce można jeść, ale tylko te o najmniejszej zawartości cukru.

Dieta owocowo-warzywna to proces oczyszczania, który usuwa toksyny i substancje, które nagromadziły się w organizmie (takie jak tłuszcz czy cholesterol) w wyniku choroby. Dieta oczyszcza organizm i pomaga w budowaniu mechanizmów regulacyjnych i przywracających równowagę organizmu. W końcu metabolizm organizmu wzrośnie, pomagając rozkwitnąć naszemu zdrowiu.

Podczas diety niskokalorycznej organizm zużywa własny tłuszcz i białko, a także usuwa nadmiar wody, usuwa stare komórki, ogniska zapalne i kwasy ze stawów (w tym kwas moczowy). Dieta usuwa z organizmu szkodliwe substancje, przywracając organizm do równowagi i zdrowia. Podczas niskokalorycznej diety organizm nie odczuwa głodu.

Turnusy oczyszczające – dlaczego warto

Diety owocowo-warzywne świetnie nadają się do odchudzania, ponieważ uczą nasz organizm nawyku zdrowego odżywiania. W czasie diety nasz organizm zaczyna wykorzystywać tłuszcz, który gromadziliśmy przez lata. Diety te wykazują również poprawę stanu naszych włosów, skóry i paznokci.

Piękne otoczenie turnusu oczyszczającego zachęca do aktywności, pomaga zarówno w zdrowiu fizycznym, jak i psychicznym. Hotel Mazowsze MEDI-SPA położony jest w górach i może być dobrym wyborem dla osób decydujących się tam na pobyt, ponieważ zapewnia doskonałą atmosferę do regeneracji sił.

Informacja prawna