6 miejsc, które musisz zobaczyć w Czechach

Czechy to kraj pełen unikatowych miejsc oraz fantastycznych atrakcji turystycznych. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać z listą miejsc, które warto zobaczyć w Czechach.

Praga

Wśród miejsc, które warto obowiązkowo odwiedzić podczas pobytu w Czechach, można wskazać stolicę tego państwa, czyli Pragę. Praga jest największym miastem w Czechach, które zachwyca swoją niepowtarzalną architekturą. Warto odwiedzić przede wszystkim urokliwą starówkę, a także jedną z najbardziej charakterystycznych części Starego Miasta, czyli Plac Staromiejski. Polecana do zwiedzania na terenie Pragi jest także „królewska” dzielnica, w której zlokalizowany jest słynny Zamek na Hradczanach. Obowiązkowym elementem wycieczki będzie także unikatowy Most Karola.

Skalne Miasto

Kolejnym miejscem, które warto zobaczyć na terenie Czech, jest Skalne Miasto. Jest to fragment Gór Stołowych w Czechach, który swoim wyglądem przypomina skalny labirynt. Niesamowity krajobraz tego miejsca zapiera dech w piersiach. Można się tam spotkać z unikatowymi formacjami skalnymi, a także rzeźbami skalnymi, pomiędzy którymi rozmieszczone są liczne kaniony i szczeliny. Na terenie Skalnego Miasta można znaleźć również wiele szlaków turystycznych, które idealnie sprawdzą się podczas pieszych wędrówek.

Morawy

Będąc w Czechach warto również odwiedzić taką krainę jak Morawy Południowe. Na jej terenie można znaleźć liczne pałace oraz zamki, które można podziwiać ze względu na unikatową architekturę. Oprócz tego Morawy to kraina zielonych terenów, pełnych wzgórz z lasami oraz winnicami. Największym miastem tego obszaru jest Brno, które warto zwiedzić. Jednak polecane jest zobaczenie również mniejszych miejscowości, które mają swój specyficzny klimat. Na terenie Moraw poleca się także zobaczyć unikatowe jaskinie Morawskiego Krasu.

Litomyšl

Litomyšl to jedno z miast w Czechach, które może poszczycić się wielowiekową tradycją. Na jego obszarze można znaleźć rynek wraz z zabytkowymi kamienicami, które zachwycają swoim niepowtarzalnym charakterem. Miasto jest bardzo urokliwe i przyjemnie spędza się w nim czas. Na jego terenie zlokalizowane są liczne zabytki, takie jak na przykład renesansowy zamek z szesnastego wieku, który jest wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Český Krumlov

Kolejnym urokliwym miastem na terenie Pragi, które warto zobaczyć, jest Český Krumlov. Na terenie miasta zlokalizowany jest trzynastowieczny zamek, który wraz z zabytkowym centrum wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Český Krumlov to średniowieczne miasteczko o niewielkich rozmiarach, które w doskonałym stanie zachowało się do obecnych czasów.

Ścieżka w koronach drzew

Wymieniając największe atrakcje na terenie Czech nie można zapomnieć o słynnej „ścieżce w koronach drzew”. Z unikatowej konstrukcji można podziwiać niesamowite widoki na cały Masyw Śnieżnika oraz malowniczą dolinę rzeki Morawy. Z większą ilością informacji na temat tej fantastycznej atrakcji można zapoznać się na stronie internetowej, która znajduje się pod adresem: https://www.stezkakrkonose.cz/pl/.

Informacja prawna