Detoks sokowy na wiosnę – zakończ zimę gotowy do działania i pełen energii!

To nie tajemnica, że owoce i warzywa stanowią smaczne źródło wartości odżywczych. Są przy tym niskokaloryczne oraz zawierają dużo wody, której picie jest tak ważne dla zdrowia. Spożywając je, możesz oczyścić organizm i dokarmić go witaminami. Wiosna jest dobrą porą na regenerację po zimowo-świątecznym zastoju i obżarstwie. W tym właśnie celu powstał detoks sokowy Proszę Zdrowie. Cechuje go naturalność i brak konserwantów. Dla kogo jest przeznaczony i jakie daje efekty?

Detoks sokowy na zamówienie to usługa, z której może skorzystać każdy, kto chciałby w krótkim czasie sprawdzić na własnej skórze korzyści wynikające ze zmiany sposobu żywienia. Dieta sokowa jest szczególnie polecana osobom odczuwającym przewlekłe zmęczenie i brak energii. Powodem do stosowania detoksu są również problemy trawienne i szara, wysuszona skóra. Każdy kto chce zadbać o siebie, zlikwidować obrzęki, schudnąć powinien spróbować kuracji sokami. Jeśli chorujesz, należy najpierw zapytać lekarza o zgodę na skorzystanie z tego rodzaju kuracji.

Dlaczego detoks sokowy jest tak dobrym sposobem na oczyszczanie organizmu?

Po pierwsze, sok stanowi smaczne połączenie kilku owoców i warzyw, które możesz dopasować do swoich upodobań. Pijąc go, dostarczasz do organizmu substancje odżywcze pochodzące z różnych źródeł, np. witaminy i minerały, dzięki czemu nie musisz jeść wszystkich składników oddzielnie. Oszczędność czasu to jedna z największych zalet, jakie posiada zamawiana dieta sokowa. Catering Proszę Zdrowie dowiezie Ci wartościowe napoje prosto do domu każdego dnia detoksu, dzięki czemu masz pewność, że Twoje soki są świeże i pełne witamin.

Po drugie, dieta sokowa obfituje w wodę, która odżywia tkanki i pobudza je do regeneracji. Kilkudniowy detoks oparty na płynach da Ci uczucie lekkości. Oprócz tego zyskasz sporo energii oraz znacznie poprawi się jakość Twojego snu. Dzieje się tak dlatego, że woda sprzyja przyswajaniu witamin, enzymów, składników mineralnych oraz poprawiających odporność bioflawonoidów.

Po trzecie, owocowo-warzywny detoks sokowy pobudza cały organizm do regeneracji. Jego zbawienny wpływ polega na zmobilizowaniu Twojego ciała do samodzielnego oczyszczenia się z resztek przemiany materii, a także budowy i naprawy komórek. Dodatkowym skutkiem jest pobudzenie redukcji tłuszczu, dzięki czemu dieta sokowa powoduje delikatną utratę wagi.

Kiedy i jak długo można stosować dietę sokową?

Detoks sokowy może trwać maksymalnie siedem dni. Jeśli chcesz, poświęć ten czas na wyciszenie i odstresowanie organizmu połączone z jego oczyszczaniem. Możesz też spędzić te kilka dni tak jak zawsze, pracując i wykonując codzienne obowiązki. Lepiej jednak unikać intensywnych treningów, ponieważ dieta sokowa jest niskokaloryczna, a dodatkowy wysiłek pochłania więcej energii. Zamiast tego wybierz się na spacer lub wykonaj ćwiczenia rozciągająco-relaksacyjne. Pamiętaj, żeby nie stosować diety sokowej w czasie choroby ani ogólnego osłabienia, nawet jeśli to tylko przeziębienie.

Jak przygotować się na detoks sokowy?

Dieta sokowa cechuje się znacznie mniejszą ilością kalorii od tej, którą zwykle spożywasz. Dlatego warto przygotować do niej organizm. Kilka dni przed otrzymaniem pierwszej paczki z sokami Proszę Zdrowie zmniejsz porcje swoich posiłków i ogranicz ich kaloryczność. Postaraj się jeść więcej owoców i warzyw, a także pić więcej wody: minimum dwa litry dziennie. Unikaj też przetworzonych produktów, fast foodów i alkoholu.

W trakcie trwania detoksu sokowego postaraj się nie spożywać niczego poza zamówionymi sokami. W ostateczności uczucie głodu możesz zredukować poprzez zjedzenie niskokalorycznego surowego warzywa, warzywnej zupy krem albo wypicie naparu ziołowego czy niesłodzonej zielonej herbaty. Podczas diety sokowej najlepiej pić tylko wodę, ale jeśli okaże się to dla Ciebie zbyt trudne (zwłaszcza za pierwszym razem), sięgnij po wodę kokosową lub kombuchę (napój herbaciano-imbirowy o działaniu antyoksydacyjnym).

Informacja prawna