Wiosenne płaszcze – 3 kroje, które musisz mieć

Chociaż wiosna nadeszła już jakiś czas temu, to pogoda wciąż nie sprzyja noszeniu cienkich ubrań. Niestety jeszcze przez co najmniej kilka tygodni czekają na nas kilkustopniowe temperatury, porywiste wiatry oraz duże zachmurzenie z opadami deszczu. Oznacza to, że wciąż jesteśmy w pewien sposób zmuszeni do noszenia wielu warstw odzieży, dzięki którym unikniemy zmarznięcia oraz ewentualnych przeziębień. Niezbędne jest także coś, co będzie bezpośrednio chroniło nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Jedną z możliwości, zresztą niezwykle chętnie wybieraną, są płaszcze przeznaczone na wiosnę. Dzięki swojej charakterystyce mogą być one nie tylko praktycznym, ale również stylowym i modnym okryciem wierzchnim. Takie połączenie daje nam gwarancję tego, że w najbliższych dniach będziemy nosić je z niemałą przyjemnością. Jakie 3 płaszcze są szczególnie modne tegorocznej wiosny?

Klasyka odkryta na nowo

Kiedy Thomas Burberry tworzył swój płaszcz, nie mógł wiedzieć, że podbije on serca nie tylko mężczyzn, ale także kobiet na całym świecie. Trencz, bo właśnie o nim mowa, jest uznawany już od lat za ponadczasową klasykę, która sprawdza się w każdej sytuacji. Zresztą nie powinno to zaskakiwać, ponieważ jego wygląd oraz funkcjonalność pasuje praktycznie każdej osobie. W tym sezonie, poza jego najbardziej znaną odsłoną, projektanci mody przedstawili w swoich kolekcjach własne wariacje na temat tych płaszczów. Zamienili oni prosty, dopasowany krój na dużo bardziej obszerny oversize i to właśnie on będzie największym hitem tej wiosny. Drugim pomysłem na trencz, który został zaprezentowany na fashion-weekach, jest jego znaczne wydłużenie aż do długości maxi. Jednak niezależnie od tego, w jakiej wersji występuje, sprawdzi się zarówno do stylizacji codziennych, jak i na spotkania o oficjalnym charakterze.

Shacket na topie

Chociaż nazwa shacket zapewne niewiele mówi znacznej większości osób, to bez cienia wątpliwości każda z nich zetknęła się z nim co najmniej raz. Jest to bowiem nazwa dla niezwykle obecnie modnych kurtek, a także płaszczy koszulowych. Pojawiły się one w minionym już sezonie jesienno-zimowym i bez cienia wątpliwości podbił serca dziewczyn z branży modowej, przez co szybko przeniosły się także do mody ulicznej. Wiosną shackety wciąż znajdują się w trendach, co zdecydowanie zadowoli wszystkie kobiety, które są ich miłośniczkami. Dobrze jest jednak dopasować je do obecnych warunków pogodowych i postawić na nieco mniej ocieplane, cieńsze modele. Ze względu na ich popularność, można znaleźć w mediach społecznościowych mnóstwo inspiracji na to, z czym je łączyć i jak nosić. Należy natomiast pamiętać, że tego typu płaszcze pasują wyłącznie do codziennych, casualowych stylizacji.

Widoczne pikowania

Wiosenne płaszcze pojawiają się w coraz liczniejszych krojach oraz wzorach, często czerpiąc inspirację od swoich zimowych odpowiedników. Tak jest również w tym przypadku, ponieważ pikowane płaszcze w minionych miesiącach były niezwykle popularne i to nie bez powodu. Wersja na wiosnę jest zdecydowanie cieńsza, jednak wciąż niezwykle funkcjonalna oraz estetyczna. Nic zatem dziwnego, że bardzo chętnie sięgnęły po nie influencerki, również te polskie. Dzięki materiałowi, z którego płaszcze te zostały wykonane, są przede wszystkim odpowiednie na pierwsze tygodnie wiosny. Wszystko dlatego, że oprócz zapewnienia odpowiedniej dawki ciepła są one także przeciwdeszczowe. Podczas zakupu dobrze jest zwrócić uwagę na kolory, spośród których najbardziej uniwersalne są oczywiście te neutralne, ale także wzór pikowania, ponieważ zdarzają się naprawdę ciekawe.

Informacja prawna