Damskie obuwie medyczne

Wygodne obuwie niezbędne jest nie tylko do uprawiania aktywności fizycznej, ale również do codziennej pracy, w której komfort chodzenia jest niezwykle istotny. Mowa tutaj przede wszystkim o zawodach medycznych, gdyż zarówno lekarze, jak i pielęgniarki potrzebują wygodnych butów do pracy, które zapewnią odpowiedni komfort stopom podczas wielogodzinnego dyżuru. Jakie jednak rodzaje obuwia medycznego możemy wyróżnić?

Chodaki medyczne

W sklepach medycznych możemy znaleźć wiele rodzajów obuwia medycznego, o czym możemy przekonać się, odwiedzając stronę https://meditrendy.pl/obuwie-medyczne/obuwie-medyczne-damskie. Najbardziej rozpoznawalnym obuwiem przeznaczonym dla lekarzy oraz pielęgniarek są oczywiście chodaki medyczne piankowe, gumowe a przede wszystkim drewniane, które mają bardzo dobrze wyprofilowaną podeszwę i zapobiegają poceniu się oraz odparzeniu stóp. Kupując takie buty, warto jednak zwrócić uwagę, aby ich wierzch był wykonany ze skóry, dzięki czemu przez wiele godzin trwającego dyżuru zapewnią stopom odpowiedni komfort.

Klapki medyczne z odkrytymi palcami

Kolejnym popularnym rodzajem obuwia medycznego zwłaszcza wśród pielęgniarek są klapki medyczne z odkrytymi palcami, które zazwyczaj mają niewielki obcas, dzięki któremu można utrzymać prawidłową postawę podczas ciągłego przemieszczania się pomiędzy oddziałami szpitala czy przychodni. Takie buty amortyzują ponadto wstrząsy, odciążając tym samym zarówno stawy, jak i kręgosłup.

Buty operacyjne

Zarówno w salach zabiegowych, jak i operacyjnych konieczne jest noszenie specjalnego obuwia, które można łatwo zdezynfekować oraz umyć, zapewniając tym samym wysoki stopień higieny. Kupując takie buty, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał ich wykonania, który powinien mieć właściwości antystatyczne. Bardzo ważna jest również podeszwa, która powinna być antypoślizgowa z dobrą amortyzacją, co pomoże zapewnić stabilną pozycję podczas wielogodzinnej pracy. Buty operacyjne powinny pozostawiać niewielki luz po włożeniu do nich stopy, dzięki czemu możliwe będzie ich zakładanie bez konieczności używania rąk.

Sznurowane buty medyczne

Sznurowane buty medyczne najczęściej wybierane są przez stażystów, fizjoterapeutów oraz studentów, którzy podczas codziennej pracy wykonują wiele złożonych ruchów. Dzięki gumowej podeszwie osoby noszące ten rodzaj obuwia mogą zapewnić stopie odporność na wstrząsy, stabilizując ją, co w takiej pracy jest niezwykle istotne.

Informacja prawna