Czysty dom bez chemii

Dom, w którym mieszkamy powinien być naszą bezpieczną przestrzenią. Jest to szczególnie ważne teraz, kiedy mamy większą świadomość tego co jest bezpieczne, a co nam szkodzi. Dbanie o czystość jest istotne, bo pomaga pozbyć się z powierzchni nie tylko brudu, ale także bakterii i zarazków, a przy tym sprawia, że mieszkanie zaczyna wyglądać ładnie. Bezpieczny i czysty dom to także miejsce, w którym dba się o zdrowie i bezpieczeństwo domowników, a można to zrobić stosując naturalne środki czystości.

  1. Dlaczego naturalne środki czystości
  2. Gotowe ekologiczne środki czystości

Dlaczego naturalne środki czystości

Naturalne środki czystości to świetne rozwiązanie do domu, w którym mieszka alergik. Przykładem mogą być te środki: https://drogeriawena.pl/pl/c/Srodki-czystosci/43. W czasach, kiedy wiele osób cierpi z powodu różnych dolegliwości okazuje się, że wykluczenie chemii z domu i zamiana jej w środki pochodzenia naturalnego pomaga załagodzić objawy. Nasze babcie i prababcie przez całe lata korzystały z tego co miały pod ręką, omijając ciężką chemię w plastikowych butelkach. Wszystko dlatego, że takie produkty były niedostępne. Jeszcze w czasach komunizmu sprzątano przy użyciu octu, cytryny i sody oczyszczonej. Gotowe środki czystości oprócz tego, że są bezpieczne dla zdrowia i dobrze czyszczą mają też jedną niewątpliwą zaletę. Są niedrogie. Dzięki temu, że są łatwo dostępne, a także dokładnie czyszczą, to są też o wiele bardziej ekonomiczne niż standardowa chemia gospodarcza. Zapach naturalnych środków czystości zostaję w pomieszczeniu tylko przez chwilę i nie jest tak uciążliwy do wywabienia jak zapach chloru, który wymaga długiego wietrzenia.

Przeczytaj także:  Robot sprzątający - zapomnij o odkurzaniu!

Gotowe ekologiczne środki czystości

Gotowe środki czystości, które spełniają standardy ekologiczne i ekonomiczne można kupić na przykład tutaj: https://drogeria-natur.pl. Z bardziej polecanych kosmetyków domowych można znaleźć płyny do mycia na bazie octu, cytryny, sody oczyszczonej czy wyciągów roślinnych. Takie środki są też wegańskie, a przy tym bardzo bezpieczne dla skóry. Hitem na wielu forach jest przykładowo środek do prania w pralce, który jest zrobiony z łupin orzechów. Okazuje się,  że ten hipoalergiczny produkt dopiero zabrudzenia w ten sam sposób, co znane z reklam telewizyjnych specyfiki, a przy tym nie powoduje alergii skórnych. Gotowe środki czystości przypominają swoim składem metody mycia domu i mieszkania stosowane w czasach komunistycznych w Polsce. Właściwości sprzątające szarego mydła wciąż są znane i doceniane w wielu domach.

Informacja prawna