Czemu warto czesać i szczotkować brodę?

Broda może być prawdziwym atutem mężczyzny, dlatego coraz więcej osób decyduje się na jej zapuszczenie. Jednak, aby rzeczywiście prezentowała się idealnie, należy dbać o jej wygląd i starannie pielęgnować. Wśród różnych zabiegów pojawić powinno się przede wszystkim codzienne jej czesanie lub szczotkowanie. Dlaczego warto to zrobić i czym najlepiej przeprowadzić taką operację: grzebieniem czy szczotką, a może obydwoma?

Broda – atut albo wada. Wszystko zależy od ciebie

Broda może dodawać męskości i być powodem do domu. Może przyciągać damskie spojrzenia, wzbogacać wygląd i sprawiać, że poczujesz się bardziej pewny siebie. Jednak nie zawsze niesie ze sobą pozytywne cechy. Czasem broda jest poważną wadą, która sprawi, że inni ominą cię z daleka.

To, czy będzie twoją zaletą czy wadą, zależy jednak od ciebie i od tego, ile czasu i zaangażowania jesteś gotów poświęcić, by o nią zadbać. Piękna i wypielęgnowana na pewno doda ci uroku i poprawi samopoczucie. Ale jeśli i ty, i osoby w twoim otoczeniu zobaczycie, że jej wygląd nie jest idealny, przyniesie więcej szkody niż pożytku. Dlatego nie wahaj się: zadbają o swój zarost jak najwcześniej, abyś naprawdę się z niego cieszył!

Przeczytaj także:  Jakie perfumy męskie podobają się kobietom?

Broda wymaga kilku zabiegów

Jeśli nigdy wcześniej nie zapuściłeś brody, możesz na razie nie zdawać sobie sprawy z tego, że wymaga ona kilka zabiegów. Wśród nich znajdują się przede wszystkim mycie, szczotkowanie i czesanie, przystrzyganie oraz układanie. Warto dbać także o jej dobre nawilżenie i ładną, gładką strukturę włosa, dzięki czemu będzie się lepiej układała. Tym razem skupmy się jednak na najprostszym z zabiegów: szczotkowaniu i czesaniu.

Codzienne szczotkowanie i czesanie. Czy rzeczywiście jest tak ważne?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie brzmi: oczywiście! Oba zabiegi są niezwykle potrzebne mężczyźnie, który pragnie nosić piękną, długą brodę.

Czesanie długiego włosa brody oraz wąsów pomoże przede wszystkim w ich stylizacji i zapobiegnie plątaniu się oraz zmierzwieniu. Dzięki temu zabiegowi włosy będą idealnie wygładzone i wyrównane. Grzebień pozwoli także na wyczesanie z brody drobnych paproszków, które mogły osiąść na niej przez cały dzień, co stanowczo poprawi jej wygląd i kondycję. Jest to szczególnie istotny zabieg w przypadku mężczyzn, którzy zdecydowali się na zapuszczenie długiej brody.

Przeczytaj także:  Męskie zapachy na zimę z korzenną nutą – poznaj nasze propozycje!

Szczotkowanie brody jest równie ważne, jak czesanie. W początkowym okresie, kiedy włosy są jeszcze krótkie, szczotkowanie może wystarczyć jako jedyny zabieg, gdyż pozwoli na rozczesanie i ułożenie włosów, w późniejszym etapie wzrostu warto jednak sięgnąć po grzebień. Nie oznacza to jednak, że zupełnie należy wówczas zrezygnować ze szczotki. Wręcz przeciwnie, wciąż powinna być używana, szczególnie w tej partii, w której włosy wyrastają z twarzy. Jej włosie pomoże bowiem usunąć martwy naskórek i zapewni delikatny masaż, który pobudzi krążenie, poprawi kondycję skóry, a przede wszystkim: pobudzi brodę do wzrostu.

Szczotka do brody przyda się także podczas równomiernego rozprowadzania balsamów i olejków. Pozwoli na dobre nawilżenie każdego włosa, a jednocześnie wspomoże proces układania włosów w określony kształt.

Podsumowując, jeśli tylko zamierzasz zapuścić zarost, powinieneś zaopatrzyć się w oba te akcesoria.

Informacja prawna