Coty – poznaj najstarszy dom perfumeryjny

Coty to stary dom perfumeryjny z tradycjami. W swojej ofercie posiada ponad 99 perfum. Najstarsze pochodzą z 1905 roku. Coty perfumy tworzy z pomocą światowej sławy perfumiarzy m.in. Philippe Roques, Christophe Raynaud, Vincent Roubert, Francois Coty, Jean-Pierre Weil, Sophia Grojsman, Bernard Chant, Ann Gottlieb, Carlos Benaim, Henri Robert, Harry Fremont. Co Coty proponuje miłośnikom pięknych zapachów?

Krótka historia marki

Coty to francuska marka. Powstała ona w 1904 roku. Założycielem Coty jest Francois Coty, który branży perfumeryjnej zaproponował wiele nowości. Pierwsze pachnidło sygnowane logiem tej marki pojawiło się na rynku 1905 roku. Od początku ideą tego domu perfumeryjnego było proponowanie pachnideł w wysokiej jakości i atrakcyjnej cenie. Dzięki temu na perfumy Coty pozwolić może sobie każdy. Ceny perfum dostępne są na https://www.perfumeria.pl/collections/coty. Coty obecnie jest międzynarodowym koncernem, który proponuje pachnidła wielu znanych marek m.in. Chloe, Adidas czy Guess. Posiada również szeroki wybór produktów marki własnej.

Przeczytaj także:  Perfumy niszowe — co to jest i czym się charakteryzują

Co branża perfumeryjna zawdzięcza Coty?

Największą zasługą marki Coty jest stworzenie pierwszych perfum szyprowych. Dziś perfumy szyprowe to jedne z najpopularniejszych. Chętnie sięgają po nie przede wszystkim mężczyźni, którzy chcą łączyć luz z elegancją. Inspiracją do dzisiejszych perfum szyprowych jest pachnidło, które powstało w 1917 roku. To wtedy stworzone zostały perfumy Chypre, których zapach kojarzy się z wyspą Cypr. Marka Coty połączyła w nich akordy cytrusowe, nutę żywicy oraz piżmo. W ten sposób powstał zupełnie nowy zapach, który zrewolucjonizował branżę perfumeryjną. Szybko zyskał on popularność wśród amerykańskich żołnierzy, którzy przywieźli nowy zapach z Francji do USA po I wojnie światowej. Nowy zapach sprawił, że Coty zyskał sławę na całym świecie.

Perfumy damskie do Coty

Dom perfumeryjny zasłynął nie tylko z męskich perfum szyprowych, ale i z damskich pachnideł. Te najbardziej znane to Chanson d’Eau, Exclamation, Pret a Porter. W ofercie dla kobiet znajdują się głównie wody toaletowe oraz dezodoranty. Dla pań Coty przygotowało ponad 50 zapachów. Dominują w nich modne nuty zapachowe.  W palecie zapachów nie brakuje też tych ponadczasowych m.in. Vanilla Fields oraz Masumi.

Przeczytaj także:  Olejki orientalne Roll On

Perfumy Coty – czy warto w nie inwestować?

Wiele osób do perfum Coty zniechęca niska cena. Przez to pachnidła uważane są za mniej ekskluzywne i nietrwałe. Nic bardziej mylnego. Perfumy Coty to gwarancja trwałości i pięknego zapachu. Wytwarza się je z wysokiej jakości składników. Dzięki temu zapachy idealnie komponują się z eleganckimi stylizacjami, a także odważnym i codziennym lookiem.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna