Co na wzmocnienie włosów? Wypróbuj kolagen

Włosy po wakacjach często są słabe i przesuszone. Dlatego warto zadbać o nie i odpowiednio wzmocnić. Z pomocą może przyjść kolagen.

Dlaczego kolagen?

Mimo, że kolagen kojarzy nam się głównie ze zmarszczkami, to równie dobrze działa na stawy, a także włosy i paznokcie. Dzięki nim włosy stają się gładsze, a paznokcie mocniejsze i mniej podatne na złamania. Możesz użyć kolagenu w żelu i wmasować go w skórę głowy lub rozpocząć suplementację kolagenową. Już po około dwóch miesiącach możesz spodziewać się pierwszych efektów.

Suplementy z kolagenem – co powinny zawierać?

Dobry suplement poza kolagenem powinien zawierać także inne składniki. Przede wszystkim witaminę C. To właśnie ona bierze udział w syntezie kolagenu. Bez niej ten proces będzie niemożliwy. Możemy dostarczyć ją z pożywieniem, jednak często przyswojona ilość jest niewystarczająca. Dlatego wybierając suplement z kolagenem, zwróć uwagę, by zawierał odpowiednią ilość witaminy C.

Przeczytaj także:  Pielęgnacja włosów, która czyni cuda

Kolagen w tabletkach, w saszetkach lub w formie drinków – jaki wybrać?

Suplementy z kolagenem występują w wielu postaciach. Wybierz taką, która jest dla Ciebie najwygodniejsza. Kolagen do picia w formie drinków jest gotowym napojem do spożycia. Nie jest jednak zbyt poręczny, zwłaszcza podczas podróży. Z drugiej strony kapsułki z kolagenem często są duże, przez co trudne do połknięcia. Dlatego zastanów się, co będzie dla Ciebie wygodniejsze. Więcej informacji dotyczących poszczególnych form kolagenów znajdziesz w artykule “Kolagen do picia. Zalety i wady, efekty, rodzaje”.
Pamiętaj też, żeby miał odpowiednio wysoką zawartość kolagenu. Ważna jest też jego postać. Najlepiej przyswajalnym jest kolagen rybi, ponieważ jest najbardziej zbliżony do naszego i stosunkowo mało zanieczyszczony.

Kolagen w jedzeniu

Poza suplementami, kolagen możesz dostarczyć także z diety. Produkty bogate w niego to przede wszystkim golonki, mięso i ryby w galarecie i kurze łapki. Do tego dołóż warzywa i owoce bogate w witaminę C, na przykład paprykę, jarmuż, brokuły, czarną porzeczkę lub cytrusy. Niestety, żeby dostarczyć wystarczającą ilość kolagenu, trzeba zjeść tego sporo. Dlatego warto zastanowić się nad suplementacją.

Przeczytaj także:  Olejowanie włosów - na czym polega ten włosowy trend?

Artykuł napisała Ula, autorka bloga Słoniulka.

Informacja prawna