Bluzy medyczne wcale nie muszą być nudne!

Jak wiadomo, każde stanowisko pracy wymaga odpowiedniego stroju. Czy to pracownik firmy, czy też sprzedawca bądź lekarz – każdy z nich nosi odzież roboczą. Nie musi to być jednak identyczna odzież. Lekarze na przykład mogą nosić bluzy medyczne w różnych krojach lub kolorach.

Jeszcze do niedawna wielu lekarzy musiało ubierać sztywne uniformy, praktycznie identyczne, jak wszyscy inni specjaliści w szpitalu. Zadaniem takiej odzieży była praktyczność oraz ochrona ciała. Czasy się jednak zmieniły i moda wkroczyła na szpitalne korytarze. Teraz każdy lekarz, pielęgniarka, czy też salowy mogą podkreślić swoją indywidualność.

Białe bluzy medyczne czy też kolorowe?

Już od dawna białe bluzy medyczne kojarzone są ze sterylnością oraz higieną niemniej jednak są bardzo monotonne. Mogą także powodować strach wśród pacjentów tak zwany syndrom białego fartucha. Podążając za najnowszymi trendami w modzie, wielu lekarzy decyduje się, więc na zakup kolorowych bluz medycznych.

Równie popularne stają się modele bluz medycznych we wzorzyste kształty. Stawiając na kolorowe bluzy medyczne https://www.apolonia.com.pl/odziez-medyczna/bluzy/, wielu lekarzy chce poniekąd działać na psychikę pacjentów. Odpowiednie kolory uspokajają, stwarzają poczucie bezpieczeństwa i swobody oraz budują zaufanie wśród pacjentów.

Kto powinien nosić jednokolorowe bluzy medyczne, a kto wzorzyste?

Jeżeli dopiero poszukujemy swojej pierwszej bluzy medycznej i nie jesteśmy przekonani, jak nowa odzież robocza zostanie przyjęta w miejscu pracy, powinniśmy postawić na modele jednokolorowe. Różnorodność barw powinna ułatwić nam dopasowanie tej odpowiedniej do typu urody. Taki wybór z pewnością sprawi, że będziemy się wyróżniać, a przy tym poczujemy się bardziej atrakcyjnie.

Jeżeli pracujemy na oddziale dla dzieci, powinniśmy celować w bluzy medyczne wzorzyste. Dzięki nim wniesiemy do pracy nieco więcej życia i energii.. Różnorodność modeli w takie wzory jak serduszka, motylki, zwierzątka bądź postacie z bajek z pewnością przypadną do gustu małym dzieciom.

Warto także zwrócić uwagę na krój bluzy medycznej. Proste modele raczej nie będą podkreślały naszej sylwetki. Niemniej jednak nowoczesne trendy wskazują, że modele bluzy medycznej powinny być skrojone tak oby podkreślać kobiecą sylwetkę. Takie bluzy najlepiej przylegają do ciała, co znacznie poprawia komfort użytkowania.

Dla osób preferujących inny rodzaj odzieży medycznej powinni celować w koszulki medyczne kolorowe. Są one luźniejsze, a w dodatku oferują większą swobodę ruchu.

Informacja prawna